Czytelnik Roku 2017

Konkurs „Czytelnik Roku 2017” rozstrzygnięto 15 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie. Trwał od 9 marca do 30 listopada.

Jak co roku celem konkursu było popularyzowanie i ożywienie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie czytelników dobrą lekturą oraz promocja biblioteki i jej działań. Uczestnikami byli czytelnicy wszystkich placówek MBP: Oddziału dla Dorosłych i dla Dzieci, Filii nr 1 i Filii nr 2, posiadający własne elektroniczne karty czytelnika. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Lubartów:

– Szanowni Państwo, podsumowanie jest tuż przed świętami i przed tym okresem, kiedy mamy troszkę więcej czasu i książek przeczytamy znacznie więcej, nawet wchodząc można sobie wypożyczyć książkę na święta. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować najmłodszym dzieciom, młodzieży i Państwu, że uważanie iż taka instytucja, jaką jest Miejska Biblioteka Publiczna ze swoimi filiami, jest wam przydatna, że ekran komputera nie zastąpi tego, co czujecie w waszych sercach. Jestem uradowany tym, że Państwo czytacie, że dajecie szansę pracy osobom, które są związane z lubartowskimi bibliotekami. Dziękuję bardzo organizatorom, że pokusili się po raz kolejny zorganizować to podsumowanie oraz sponsorom, którzy są mecenatami kultury w mieście – mówił burmistrz Janusz Bodziacki, składając jednocześnie zebranym życzenia świąteczno – noworoczne.

 

Do konkursu wytypowano 36 czytelników, w tym: dzieci od lat 1 do 5 – 3 osoby; dzieci 6 – 12 lat – 7 osób; dzieci i młodzież 13-15 lat – 6 osób; młodzieży 16-19 lat – 3 osoby i osób dorosłych – 17. – To już ósma edycja konkursu „Czytelnik roku”. Konkurs to nie jest tylko czytanie książek, ale w regulaminie mamy zawarte kilka punktów. Bierzemy pod uwagę poziom kultury czytelniczej. Czytelnik musi mieć swoją kartę, przestrzegać regulaminu biblioteki – powiedział Andrzej Rybak, kierownik Oddziału dla Dorosłych.

 

W konkursie „Czytelnik roku 2017” komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody główne:

 

w kategorii I – dzieci od lat 1 do 5

 

1. Zagajski Krystian

2. Zdunek Lena

3. Cieniuch Daria

 

w kategorii II – dzieci od lat 6 do 12

 

1.Szczygieł Jagoda

2.Kubiak Iga

3.Więsyk Amelia

 

w kategorii III – młodzież 13-15 lat

 

1.Guz Klaudia

2.Malesa Natalia

3. Bigoraj Jakub

 

w kategorii IV – młodzież 16-19 lat

 

1.Abramik Barbara

2.Szczuka Aleksandra

3.Głowacki Aleksander

 

w kategorii V – dorośli

 

1.Jabłońska Maria

2.Szalast Jadwiga

3.Skowronek Teresa

 

 

Wyróżnienia za udział w konkursie na Czytelnika Roku 2017 otrzymało 21 osób; Kubiak Aleksandra, Muzyka Adrianna, Łata Patryk, Kowalczyk Wiktoria, Tomasiak Alicja, Szelwa Łukasz, Zielińska Anna, Daniewska Lilla, Galińska Maria, Jach Joanna, Jędryszka Elżbieta, Kalińska Krystyna, Lato Iwona, Malczewska Alicja, Mucha Marta, Ostaszewska Iwona, Praczyk Halina, Szczygielska Maria, Turlewicz Alina, Wasak Beata, Wodzińska Elżbieta. W każdej z pięciu kategorii komisja konkursowa przyznała nagrody książkowe, a dla osób, które zajęły pierwsze miejsca nagrody rzeczowe – powerbanki. Wszyscy wyróżnieni otrzymali książki „Lubartów i Ziemia Lubartowska” fundowane przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Lubartów, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Warto podkreślić, że biblioteka w bieżącym roku zakupiła 1470 nowych książek.

 

Data opublikowania: 13:59, 18 grudnia 2017

Kategorie: Aktualności