Pamięć o bohaterach walczących za ojczyznę

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada zorganizowano uroczystości na cmentarzu lubartowskim. Złożono kwiaty na grobach żołnierzy walczących w obronie ojczyzny.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu miasta z burmistrzem Januszem Bodziackim na czele, przedstawiciele Gminy Lubartów, Starostwa Powiatowego, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, szkół miejskich, gminnych i powiatu lubartowskiego, jak również przedszkolaki oraz harcerze. Modlitwę odmówił ks. Andrzej Juźko, proboszcz Parafii św. Anny.

Bardzo serdecznie dziekuję, że możemy się spotkać tutaj w Lubartowie na cmentarzu parafialnym. Jak co roku swoją obecnością od najmłodszych do najstarszych wyrażamy wdzięczność i cześć wszystkim bohaterom, dzieki którym żyjemy w wolnej, suwerennej, niepodległej Polsce. Dziekuję bardzo tym osobom, które zorganizowały to spotkanie oraz dzieciom, młodzieży, księdzu dziekanowi, harcerzom, kombatantom i samorządowcom – powiedział burmistrz Janusz Bodziacki, zapraszając na obchody Święta Niepodległości 11 listopada.

Data opublikowania: 15:32, 10 listopada 2017

Kategorie: Aktualności