II Land Art Park Festiwal w Kozłówce

II Land Art Park Festiwal zorganizowany w parku pałacowym Muzeum Zamoyskich w Kozłówce był okazją do spotkania się ze sztuką w otwartej przestrzeni. Pomysłodawcą międzynarodowego wydarzenia był lubartowski artysta Marcin Jabłoński. Prace mogliśmy obejrzeć podczas finisażu w sobotnie popołudnie 9 września. Dla gości zagrał zespół Pankharita z Zamościa. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Dziękował pomysłodawcy festiwalu Marcinowi Jabłońskiego za zaangażowanie w działalność artystyczną promującą nasze miasto.

Przez cały tydzień na terenie zespołu parkowo pałacowego artyści z całej Europy (Polska, Anglia, Litwa, Rosja, Włochy, Rumunia, Słowacja) pracowali nad swoimi wyjątkowymi dziełami. Podsumowanie festiwalu zorganizowano w sobotę 9 września w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Po finisażu w pałacowej kaplicy odbył się koncert muzyki andyjskiej w wykonaniu zespołu Pankharita.

II Land Art Park Festiwal Kozłówka – Lubartów zorganizowany został w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Ideą przewodnią festiwalu jest sztuka wychodząca w naturalną przestrzeń wprost na spotkanie i bezpośrednią konfrontację z widzem, zmieniająca sposób postrzegania przyrody i sztuki. Założeniem festiwalu jest ukazanie szerokiemu spektrum publiczności tego typu działań oraz zaprezentowanie całego procesu twórczego. Nie bez znaczenia jest również zwrócenie uwagi na ekologiczne podejście do życia oraz poszanowanie natury.

 

 

Data opublikowania: 09:05, 13 września 2017

Kategorie: Aktualności