10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2016 roku

Podczas Gali Sportowców w Hotelu Wincentów w piątek 28 kwietnia poznaliśmy zwycięzców Plebiscytu „Lubartowiaka” na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2016 roku. Nagrody dla sportowców za pierwsze miejsce wręczał burmistrz Janusz Bodziacki.

Kategoria Seniorzy (od 18 lat)

I miejsce Marcin Wronowski

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 30 lat, trener Jarosław Suska.

Długoletni reprezentant Polski. Podczas Mistrzostw Europy seniorów zdobył dwa złote medale. W trakcie Mistrzostw Polski seniorów wywalczył trzy krążki – złoty i dwa srebrne. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Polski Seniorów.

II Miejsce Andrzej Rogoza

LUKS Lubartów, 59 lat, czołowy zawodnik sekcji szachowej.

Zdobył II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Amatorów w szachach Grand Prix 2016 – Lublin. Zwyciężył w VII Szachowym Memoriale Eugeniusza Paśnikowskiego – Radzyń Podlaski, w II Otwartym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Zajął II miejsce w Turnieju Szachowym Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych – w Krynce. Na VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Jana Zukertorta wypełnił normę na pierwszą kategorię szachową.

III Miejsce Adrian Parzyszek

MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 22 lata, trener Robert Makarewicz.

Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz. Podstawowy zawodnik drużyny występującej w III i IV lidze. W ubiegłym roku wystąpił w 29 spotkaniach.

IV Miejsce Wioletta Dessauer

lubartowbiega.pl, biegi długodystansowe, 41 lat.

Wygrywała wszystkie lokalne biegi. Zdobyła I miejsce w Wielkim Dziadowskim Kazimiernikejszynie. Zdobyła II miejsce w morderczym biegu Łemkowyna Ultra – Trail na dystansie 150 km – Krynica – Komańcza. Zdobyła II miejsce na „3x Śnieżka = 1 x Mont Blanc” – dystans 57 km, w Karpaczu. Wywalczyła II miejsce w „Biegu Szlak Trafi” Ultra – dystans 57 km.

V Miejsce Karol Bujak

MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 25 lat, trener Robert Makarewicz.

Podstawowy zawodnik zespołu seniorów, występującego w ubiegłym roku w III i IV lidze. Wystąpił w 28 spotkaniach (12 wiosną i 16 jesienią) i zdobył siedem bramek. Jesienią – lider zespołu.

Kategoria Juniorzy

I Miejsce – Julia Wójcik

MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 13 lat, trener Jakub Sagan.

Brązowa medalistka w indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego. Srebrna medalistka w grze podwójnej Mistrzostw Województwa LZTS. Zdobyła srebrny medal w drużynowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego.

II Miejsce – Wiktor Opolski

LUKS Lubartów – szachy, 8 lat, instruktor Piotr Opolski

Został Złotym Medalistą Mistrzostwa Województwa w szachach klasycznych do lat 9 (w Łukowie), brązowym medalistą na Mistrzostwach Województwa w Szachach Szybkich do lat 8 (w Lublinie). Jest brązowym medalistą w szachach błyskawicznych do lat 8, już samo uczestnictwo w Mistrzostwach Polski w Poroninie było dla tego zawodnika ogromnym wyróżnieniem.

III Miejsce Michał Drozd

LUKS Lubartów – szachy, 7 lat, instruktor Piotr Opolski

Czołowy zawodnik LUKS Lubartów. Srebrny medalista Mistrzostw Województwa w szachach klasycznych do lat 7 (Łuków).

IV Miejsce Oliwia Zielińska

MKL Nefryt Lubartów – lekka atletyka, 14 lat, trener Wiesław Nowak.

W 2016 roku Oliwia w kategorii dzieci starsze (13) lat wygrała w wielu zawodach, biegach masowych, m. in. w całym cyklu biegów Grand Prix Polski Środkowowschodniej, w tym np. w Leszkowicach, w Biegu Lewarta, Biegach Ekologicznych w Urszulinie, ale też w Biegu Solidarności w Lublinie. Na stadionie uzyskała drugi wynik w województwie lubelskim na dystansie 1000 metrów.

V Miejsce Amelia Małyska

MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 13 lat, trener Jarosław Suska.

Utalentowana zawodniczka, która w ubiegłym roku odnotowała kilka znaczących sukcesów. Najważniejszy to srebrny medal podczas Pucharu Europy w kategorii kadetów. Medalistka międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.

Data opublikowania: 11:36, 2 maja 2017

Kategorie: Aktualności