18 lat Gimnazjum nr 1

Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubartowie 10 kwietnia obchodziło 18-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji odprawiona została Msza św. w Bazylice św. Anny przez ks. proboszcza Andrzeja Juźko. Homilię wygłosił ks. Marcin Grzesiak, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Po mszy, w której uczestniczyły włądze miasta, przedstawiciele Bractwa Byłych Druhów i Harcerzy lubartowskich, dyrektorzy szkół, przedszkoli, nauczyciele i mlodzież – w uroczystym pochodzie wyruszono do Gimnazjum nr 1. Były podziękowania, życzenia, kwiaty i upominki dla dyrektorra Jerzego Zbiciaka. 

18 lat i 18 klas po 3 w każdym roczniku, to taka nasza osiemnastka – mówł dyrektor Jerzy ZbiciakNiektórzy powiedzą, że rocznica jest w sierpniu. Dlaczego więc w kwietniu? Bo 11 kwietnia 2002 roku nasza społeczność przeżywała wyjątkowy dzień, gdzie przyjęliśmy imię Komisji Edukacji Narodowej i sztandar szkoły. Dlatego kwiecień stał się świętem szkoły. 9 kwietnia 2005 roku była pamiętna uroczystość – poświęcono tablicę z nazwiskami nauczycieli, którzy uczyli w czasie II wojny św. Dla mnie osobiście kwiecień też jest ważny, gdyż w kwietniu 1999 roku ówczesny Zarząd Miasta powierzył mi zadanie utworzenia Gimnazjum nr 1. Bardzo się cieszymy, że jest tak duża liczba gości na 18 urodzinach szkoły, że państwo zaszczycili nas swoją obecnością.

Podziękowania w imieniu samorządu Miasta Lubartów złożył burmistrz Janusz Bodziacki: – W naszych sercach pojawia się myśl, czy dzisiejsze spotkanie powinno być radosne czy smutne i nostalgiczne z racji rzeczywistości, w której jesteśmy. Jestem głęboko przekonany, że jest to spotkanie radosne. Powinniśmy z nadzieją i ufnością patrzeć, że choć zmieniają się formy organizacyjne, to nauczyciele i wychowawcy realizujący swoje powołanie, będą to robić nadal tak pięknie, a może jeszcze lepiej. Ta rocznica jest niewielka, bo na przestrzeni historii naszego miasta, które ma 474 lata – 18 lat to jest mało. Jednak to jest ważne, gdyż na dobro naszego miasta składają się takie okresy, kiedy Lubartowianie żyli i tworzyli dobro naszego miasta dla żyjących wtedy i dla przyszłych pokoleń. W imieniu samorządu chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przez 18 lat tworzyli dobro tego gimnazjum, którzy kształcili te roczniki z 18 lat. Obecnie chciałbym podziekować osobom, które wspierały prze te lata Gimnazjum nr 1. Dzięki państwa życzliwości i wsparciu funkcjonowało ono jak najlepiej. Dziękuję za pracę i zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników.

Zebrani goście obejrzeli przedstawienie pt. „Jej portret”. Nie zabrakło też urodzinowego tortu.

Przypominamy, że Gimnazjum nr 1 w Lubartowie powstało 1 września 1999 roku. Jerzy Zbiciak został powołany na stanowisko dyrektora 29 kwietnia 1999 roku uchwałą Zarządu Miasta Lubartowa nr 45/99 na czas określony do dnia 31 sierpnia 2002 r. Bardzo dobre kierowanie placówką przyczyniło się do tego, że dyrektorem jest od 18 lat.

Data opublikowania: 11:43, 11 kwietnia 2017

Kategorie: Aktualności