Mistrzostwa Polski Policji w tenisie stołowym

Przedstawiciele 13 komend wojewódzkich policji wzięli udział w dwudniowych Mistrzostwach Polski Policji w tenisie stołowym, które po raz pierwszy miały miejsce w Lubartowie. O tytuł najlepszego tenisisty stołowego walczyło 53 zawodników. Zawody zorganizowano w Zespole Szkół nr 2, a patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. Zwyciężyła drużyna KWP w Bydgoszczy. Natomiast indywidualnie najlepszymi tenisistami okazali się: Piotr Mojka z KWP w Gdańsku oraz Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie. Puchary i medale wręczał burmistrz Janusz Bodziacki

Organizatorem Mistrzostw Polski Policji w tenisie stołowym (28-29 stycznia) był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, Urzędu Miasta Lubartów i MKS „Lewart” AGS Lubartów. Zawody były podzielone na dwa dni. W sobotę odbyła się rywalizacja drużynowa, a w niedzielę rozgrywki indywidualne. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski:Jest mi bardzo miło dzisiaj być z wami. Miasto Lubartów, z którym jestem zawodowo związany od zawsze, jest miastem bardzo gościnnym. Pan burmistrz bardzo chętnie wspiera wszystkie inicjatywy policjantów i związkowców. Chciałem wam życzyć dużo pozytywnych emocji sportowych, pozytywnych wrażeń z obecności tutaj i zacieśnienia relacji koleżeńskich. Życzę, aby wygrali najlepsi.

Uczestników Mistrzostw powitał burmistrz Janusz Bodziacki: – W imieniu naszej małej ojczyzny Lubartowa pragnę bardzo serdecznie pozdrowić was wszystkich. Jesteśmy zaszczyceni, że Lubartów wybraliście na swoje spotkanie sportowe. Bardzo dziękuję organizatorom, że tegoroczne Mistrzostwa Polski Policji odbędą się tutaj. Chciałbym życzyć przyjemnego pobytu w Lubartowie, poznania naszej lubartowskiej ziemi, tradycji i zwyczajów. Życzę dobrej sportowej rywalizacji i wszelkiej pomyślności.

W grach drużynowych zwyciężyła reprezentacja z KWP w Bydgoszczy. Drugie miejsce zdobyła drużyna z KWP we Wrocławiu, a trzecie przypadło zawodnikom z KWP w Krakowie. Kolejne miejsca uzyskały drużyny: KWP w Szczecinie, KWP w Rzeszowie, I drużyna KWP w Lublinie, KWP w Katowicach, KWP w Radomiu, KWP w Gdańsku, KWP w Kielcach oraz II i III drużyna KWP w Lublinie.

W niedzielę tenisiści walczyli o tytuły indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych: do 40-lat i powyżej 40-lat. W pierwszej kategorii zwyciężył Piotr Mojka z KWP w Gdańsku. Drugi był Maciej Rakowicz z KWP z Bydgoszczy. Trzecie miejsce zajął Adrian Kowal z KWP z Bydgoszczy. W kategorii powyżej lat 40 wygrał Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie. Srebro wywalczył Dariusz Butrym z KWP we Wrocławiu, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu. Najlepszymi zawodnikami z naszego województwa zostali Janusz Stróżak oraz Krzysztof Jonasz. Najlepszą zawodniczką okazała się Sylwia Purlis z KWP w Szczecinie. Wyróżniona została także Monika Murawska z KWP w Poznaniu. Najaktywniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Dominika Woźniaka z KWP w Krakowie. Natomiast nagrodę fair-play otrzymał Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu.

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie insp. Marek Wrona, Przewodniczący NSZZ Policjantów KWP w Lublinie asp. szt. Artur Garbacz, Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, Grzegorz Szyszko ze Starostwa Powiatowego w Lubartowie , Tomasz Marzęda z PGK w Lubartowie i Władysław Mikucewicz z Banku Spółdzielczego w Lubartowie, jak również przedstawiciele instytucji wspierających organizację zawodów, a także sponsorzy i działacze Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Sędzią głównym zawodów był pan Zdzisław Waśkowski.

Data opublikowania: 11:58, 30 stycznia 2017

Kategorie: Aktualności