Caritas dziękuje lubartowianom

Gala Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej była okazją by podziękować wolontariuszom i darczyńcom, bez których nie dałoby się pomóc tak wielu ludziom. Była okazją do posumowania całorocznej działalności, znalazł się na niej akcent lubartowski.

Wieczorem 5 stycznia podczas gali zorganizowanej już po raz szósty wyróżniono statuetkami osoby i instytucje, które wspierały w 2016 roku lubelską Caritas. Tytuł „Wolontariusza Caritas” przypadł księdzu Pawłowi Ciosmakowi, który od 14 lat swoje ferie zimowe i letnie spędza w domu Caritas w Firleju. Ks. Paweł w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie jest wikariuszem, uczy katechezy w Szkole Podstawowej.

Statuetkę w kategorii „Proboszcz Caritas” otrzymał proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie ks. Andrzej Juźko. W jego imieniu wyróżnienie odebrał burmistrz miasta Lubartów Janusz Bodziacki. Podczas organizowanego w Lubartowie 6 stycznia Orszaku 3 Króli burmistrz przekazał statuetkę księdzu proboszczowi. Dzięki zaangażowaniu darczyńców w 2016 r. na terenie archidiecezji lubelskiej udało się rozprowadzić prawie 70 tysięcy świec. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim parafianom, bo to dzięki nim udało się rozprowadzić tak dużo świec. Zapewnił, że przekaże wyróżnienie do muzeum parafialnego. 

[Lubartowiak] foto. Facebook Caritas 

Data opublikowania: 12:55, 9 stycznia 2017

Kategorie: Aktualności