Wigilia w Związku Emerytów i Rencistów

Zarząd lubartowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował 14 grudnia spotkanie wigilijne w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wzięła w nim udział liczna grupa seniorów z Lubartowa i okolic, dla których przygotowano poczęstunek. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze. Uczestniczyli w nim: brat Dariusz Miastowski, gwardian Kościoła Ojców Kapucynów, dyrektor LOK Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, a samorząd miejski reprezentował burmistrz Janusz Bodziacki. – Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na to spotkanie po raz kolejny. Ktoś pięknie powiedział, że radość dzielona z drugim człowiekiem jest podwójną radością, a cierpienie i ból dzielone – jest połową tego cierpienia. Bardzo ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem i cieszę się, że w ramach waszego Związku organizujecie je co jakiś czas. Spotykacie się, aby podzielić się swoją radością i jeśli macie troski, to wymieniacie między sobą doświadczenia. Spotkanie opłatkowe w tradycji polskiej jest szczególnie nacechowane ciepłem, rodzinną atmosferą. Chcę Państwu życzyć, aby dzisiejszą atmosferę udało się wam przenieść do swoich domów. Pragnę życzyć, aby każdy dzień był dniem przeżytym w radości, aby otaczali was ludzie życzliwi, wspomagający. Chcę w imieniu miasta Lubartów, naszej małej ojczyzny dla wszystkich Państwa zarówno mieszkańców Lubartowa, ale też powiatu życzyć wszelkiej pomyślności, żeby spełniły się wszystkie marzenia. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie zapisany tym, co najlepsze – mówił burmistrz Janusz Bodziacki, przekazując kalendarz miejski na 2017 rok na ręce pani Marty Lisek, reprezentującej nieobecny Zarząd Związku.

Ojciec gwardian odmówił modlitwę i podzielono się opłatkiem. W części artystycznej kolędy zagrali i zaśpiewali wspólnie z zebranymi przedstawiciele Społecznej Szkoły Muzycznej na czele z dyrektor Martą Migal.

Data opublikowania: 12:32, 15 grudnia 2016

Kategorie: Aktualności