Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego

Tradycją jest wręczanie w Urzędzie Miasta Lubartów medali od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej parom, których staż małżeński wynosi 50 lat i więcej. Taka uroczystość miała miejsce w sobotę 10 grudnia.

12 par małżeńskich świętowało jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. – W imieniu całej rodziny samorządowej miasta i gminy Lubartów pragnę Państwu podziękować za dotychczasowe wspólne życie. Jubilaci to ludzie, którym należą się serdeczne słowa uznania za wkład w umacnianie rodziny i wychowanie dzieci. Cieszę się, ze w dniu dzisiejszym możemy wspólnie świętować tak piękny jubileusz. 50 lat to czas, w którym nie brakowało szczęścia, sukcesów i wzruszeń, ale być może nie brakowało też kłopotów, rozczarowań i porażek. Jednak idąc razem, byliście silniejsi od wszystkich przeciwności i pokonaliście je – mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Derecka.

 

Małżonkowie wygłosili sobie podziękowania za dobre, przykładne i szczęśliwe małżeństwo. Życzenia i gratulacje złożył parom burmistrz Janusz Bodziacki. – Spotykamy się dzisiaj w bardzo radosnej atmosferze, przychodzimy do ratusza, naszego samorządowego domu, aby wygłosić, wyśpiewać i przeżyć laudację na cześć waszych małżeństw. Przychodzimy tutaj, aby podziękować Państwu za to, że miłość spowodowała, iż utworzyliście tą wspólnotę, rodzinę, a przez całe życie kształtowaliście samych siebie, ale również wasze dzieci, wnuki i prawnuki. Dawaliście im samych siebie. Dziękuję za pracę dla waszych wspólnot, ale też dla miasta Lubartów. W tym szczególnym dniu chcę Państwu złożyć serdeczne życzenia. Życzę, aby ta miłość i wasza wspólnota trwała jeszcze wiele lat. Życzę, aby towarzyszyło wam zawsze zdrowie. Życzę, aby w waszym otoczeniu byli najbliżsi – rodzina, dzieci, wnuki i prawnuki oraz ci, z którymi spotykacie się na co dzień. Wszystkiego dobrego na dalsze lata małżeńskiego życia – mówił burmistrz Janusz Bodziacki, który wręczył medale za długoletnie pożycie.

 

Jubileusz świętowali:

z Miasta Lubartów

Michalina i Tadeusz Wizdorf – 64 lata pożycia małżeńskiego

Lucyna i Mieczysław Suchodół – 60 lat

Stanisława i Zdzisław Gąsior – 52 lata

Marianna i Jerzy Greguła – 52 lata

Krystyna i Henryk Krasa – 52 lata 

Lucyna i Jacek Kojro – 51 lat

Halina i Andrzej Rusinek – 51 lat

Bożenna i Adam Chudowolscy – 50 lat

Barbara i Edward Olejko – 50 lat

Krystyna i Eugeniusz Raczyńscy – 50 lat

Grażyna i Wiesław Stępińscy – 50 lat

z Gminy Lubartów

Maria i Janusz Malik – 50 lat

 

Dla gości, ich rodzin i przyjaciół przygotowano tort i lampkę szampana oraz część artystyczną w wykonaniu solistek zespołu „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie pod kierunkiem Marii Droś. Wystąpiły: Maja Jaworska, Zuzanna Bednarz i Maja Tchórz.

Data opublikowania: 10:07, 12 grudnia 2016

Kategorie: Aktualności