Obchody Międzynarodowego Dnia Seniora

Zarząd Lubartowskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował 25 października Dzień Seniora w naszym mieście. Spotkanie miało miejsce w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wzięła w nim udział liczna grupa seniorów z Lubartowa i powiatu lubartowskiego, dla których przygotowano słodki poczęstunek. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze i stało się okazją do podsumowania minionego roku, wspomnień o imprezach i uroczystościach, w jakich uczestniczyli członkowie koła.

– Państwa dorobek życiowy, rodzinny, osobisty – przyczynił się do tego, że nasze miasto jest doceniane w sposób szczególny przez przyjezdnych, którzy widzą duże zmiany w Lubartowie. Za Waszą pracę, Wasz dorobek, chcę złożyć serdeczne podziękowania – mówił burmistrz Janusz Bodziacki do seniorów. – Chciałem zauważyć w imieniu naszego samorządu , że polityka senioralna jest widoczna w programach współpracy z organizacjami, w których wasz Związek jest jednym z bardziej znaczących. Jednocześnie pozostawiam siebie do Państwa dyspozycji. Mam zaszczyt pracować w Radzie Rozwoju przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej i jednym z punktów posiedzenia naszej sekcji samorządów jest polityka senioralna. Deklaruję i zachęcam Zarząd Związku, abyśmy się spotkali, aby Wasze problemy przenieść tam, gdzie jest możliwość rozwiązywania ich ustawowo. Z racji dzisiejszego święta chciałbym złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Was nie opuszcza zdrowie, co jest ważne w życiu każdego człowieka, życzę życzliwości otoczenia i wielu, wielu lat życia.

W części artystycznej wystąpiły m.in. solistki z Lubartowskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka oraz Kapela „Lubartowiacy”. Spotkanie zakończyło się wieczorkiem tanecznym przy zespole Altus Band. Lubartowski oddział Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów stanowi najliczniejszą organizację społeczną w Lubartowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 11:51, 26 października 2016

Kategorie: Aktualności