Grand Prix Biegów Lubartowskich

21 października w Lubartowskim Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie pod nazwą Grand Prix Biegów Lubartowskich. Podziękowania organizatorom wręczał burmistrz Janusz Bodziacki.

Aby zostać sklasyfikowanym w Grand Prix, należało przebiec cztery  biegi. Pierwszym z nich był Bieg Lewarta (5km) organizowany przez Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny „Nefryt”. Kolejne dwa biegi to charytatywne imprezy Stowarzyszenia Alwernia: Bieg Pokój i Dobro (10km) oraz Półmaraton Lubartowski (21 km i 97,5 metra). Ostatni, w którym można było uczestniczyć, to bieg Nadleśnictwa Lubartów w Lasach Kozłowieckich „Biegam, bo lubię lasy” (10km). W finałowej gali uczestniczyli  nagrodzeni biegacze z rodzinami, organizatorzy poszczególnych biegów, sponsorzy, Kuba Koziej z rodzicami oraz wolontariusze.

W spotkaniu wziął udział także burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. –Lubartów biega i bardzo się cieszę, że wokół tego dzieje się tak wiele dobra – mówił burmistrz. – Dzięki biegowym inicjatywom w naszym mieście pomagamy również drugiemu człowiekowi w potrzebie – to się dzieje w biegu „Pokój i Dobro” i Półmaratonie „Bez Granic” – biegach charytatywnych.
Burmistrz wręczył podziękowania na ręce organizatorów poszczególnych biegów.

Data opublikowania: 09:12, 24 października 2016

Kategorie: Aktualności