Nowe miejsca parkingowe i przebudowa ulic

Przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki na dobre trwa rozbudowa zatok parkingowych oraz przebudowa chodnika. Rozbudowa parkingu była bardzo potrzebna na osiedlu, pozyskamy 46 nowych miejsc parkingowych – mówi Zastępca Burmistrza Miasta Lubartów Radosław Szumiec.

 

Prace rozpoczęły się 10 października, odbiór planowany jest w połowie listopada. Zarówno chodnik jak i zatoki wykonywane są z kostki betonowej wibroprasowanej. Wszystkie zatoki zlokalizowane zostaną na odcinku od skrzyżowania z ul. Licińskiego do ul. Szkolnej. Prace przebiegają sprawnie, warunki pogodowe sprzyjają. Najważniejsze, że prace nie utrudniają w znaczący sposób korzystania z obecnych miejsc parkingowych.

Również na osiedlu Królów Polskich trwają prace przy budowie ulicy Sienkiewicza, przebudowywana jest ul. Władysława Jagiełły wraz z odcinkiem ul. Bolesława Chrobrego od ul. Królowej Jadwigi. Wykonawcą wszystkich wymienionych inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie. To nie koniec tegorocznych inwestycji drogowych w naszym mieście. Wkrótce ruszą również prace przy modernizacji dwóch kolejnych ulic: Hanki Sawickiej i Pawła Findera. Jeszcze w tym tygodniu ma być podpisana umowa na realizację inwestycji.

Data opublikowania: 11:20, 20 października 2016

Kategorie: Aktualności