III Półmaraton Lubartowski

W niedzielę 11 września prawie 250 biegaczy wzięło udział w III Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic”. Zmaganiom uczestników towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych, a także Bieg Integracyjny i Bieg Malucha. Dyplomy i puchary wręczał biegaczom burmistrz Janusz Bodziacki.

Impreza miała wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegli, by pomóc dwunastoletniemu Kubie, mieszkającemu niedaleko Abramowa. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił dłoń. Lekarzom nie udało się jej przyszyć. Celem biegu była zbiórka na protezę dla chłopca. Festyn integracyjny zorganizowano na placu przed Urzędem Miasta. Były liczne zabawy i konkursy w „miasteczku biegacza”.Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, a współorganizatorami imprezy: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie oraz Lubartowski Ośrodek Kultury. Zmaganiom uczestników towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych, a także Bieg Integracyjny i Bieg Malucha.

W III Półmaratonie Lubartowskim uczestniczyło 246 osób. Trasa liczyła 21 kilometrów i przebiegała po ulicach i drogach asfaltowych Lubartowa oraz na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) i Serniki. Dyplomy, puchary i nagrody biegaczom wręczali burmistrz Janusz Bodziacki, gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów Dariusz Miastowski i prezes PGK Tomasz Marzęda. – Z całego serca pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów oraz osoby towarzyszące i kibiców III Półmaratonu Lubartowskiego „Вez Granic” Bardzo się cieszę, że po raz trzeci organizatorzy pozwolili zainspirować Was biegaczy do wysiłku, ale też do pomocy drugiemu człowiekowi – w tym przypadku Kubie. Za Wasze dobro, za pracę organizatorów składam serdeczne podziękowania i liczę na spotkanie w przyszłym roku –mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Podziękowania złożył też gwardian Dariusz Miastowski: – Świat dzieli się na ludzi normalnych i dobrych. Gdyby zabrakło tych normalnych, nic by się nie stało. Ale gdyby zabrakło ludzi dobrych, to wtedy nastąpiłby koniec świata. Bardzo Wam dziękuję za ten bieg. Żeby w nim uczestniczy, nie tylko trzeba mieć kondycję, siły, czas, ale przede wszystkim wielkie serce. Kiedy jest ten cel – człowiek potrafi się zjednoczyć, być dobry. Bohaterem jest Kuba, jego mama i brat. To wszystko dla nich. Bardzo dziękuję za bieg, za Wasz trud, za to, że jesteście dobrymi ludźmi. My Kapucyni zawsze życzymy Wam tego, z czym szedł przez życie św. Franciszek – pokoju i dobra.


Wyniki Półmaratonu:

najszybsi zawodnicy w kategorii mężczyzn to:

I m – Ceberak Bartosz – Lubartów

II m – Ożóg Mirosław – Chełm

III m – Bujak Maciej – Lublin

najszybsze zawodniczki to:

I m – Zarzeczna Olga – Lublin

II m – Furmanik Ewa – Świerże

III m – Gajek Magdalena – Lublina


Nagrodzono też zawodników w kategoriach wiekowych: K, M- 18, K,M- 30, K,M- 40, K, M- 50, K,M- 60.


 

 

Data opublikowania: 14:50, 12 września 2016

Kategorie: Aktualności