„Energetyczny” tornister od PGE

Uroczyste wręczenie tornistrów z wyprawką szkolną dla 30 tegorocznych pierwszoklasistów zorganizowano 26 sierpnia w Urzędzie Miasta Lubartów. Akcja „Energetyczny tornister” była prowadzona po raz drugi przez PGE Dystrybucja Oddział Lublin. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Przed wręczeniem plecaków dzieci w formie zabawy dowiedziały się m.in. czym jest prąd, skąd się bierze, odgadywały zagadki oraz zapoznały się z zasadami korzystania z elektryczności. Ufundowane przez PGE Dystrybucja Oddział Lublin tornistry trafiły do dzieci najbardziej potrzebujących, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie. A wręczali je Dyrektor Rejonu Energetycznego Lublin – Teren Michał Wawszczak oraz Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki: – Bardzo serdecznie witam, szczególnie tych najmłodszych. Cieszę się, że poznaliście warunki, w jakich trzeba korzystać z prądu. Chciałbym podziękować na ręce pana dyrektora, że PGE zawitało do Lubartowa, że w ramach swojego przedsięwzięcia „energetyczny tornister” trafi do Was. Na pewno rodzice cieszą się, że tym gestem zostaną wspomożeni w codziennym życiu – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

 W otrzymanych plecakach dzieci mają zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki świecowe, blok rysunkowy, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz słodką niespodziankę. – Rozpoczniecie nową przygodę w Waszym życiu. Codziennie rano będziecie wstawać do szkoły, a potem wracać do domu. Ważnym elementem wyposażenia plecaka są elementy odblaskowe. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego pragnę złożyć życzenia miłych, wesołych dni spędzonych w ławkach i na korytarzach szkolnych. Życzę dużo siły i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i bardzo dobrych wyników w nauce – zwrócił się do dzieci Michał Wawszczak.

 

Jak informuje Karolina Szewczyk – Dąbek z PGE – akcja „Energetyczny tornister” od wielu lat prowadzona jest na całym obszarze działalności Spółki. W bieżącym roku PGE Dystrybucja S.A. łącznie przekaże najmłodszym uczniom blisko 3000 tornistrów,  wyposażonych w wyprawki szkolne i dobrą energię- w samym województwie lubelskim będzie ich 700. Kolorowe plecaki otrzymają dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na terenie działania PGE Dystrybucja Oddział Lublin zostanie rozdanych 300 wyprawek. Oprócz Lubartowa będzie to w Niedrzwicy Dużej, Kraśniku, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Sławatyczach i Lublinie.

Data opublikowania: 13:45, 26 sierpnia 2016

Kategorie: Aktualności