Pielgrzymi w Lubartowie w drodze na spotkanie z Ojcem Świętym

W środę 20 lipca przybyła do Lubartowa grupa pielgrzymów z Odessy i miasta Równe na Ukrainie. Późnym popołudniem zostali oficjalnie powitani w parafii św. Anny. Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki przywitał ich w Lubartowie podczas V Zlotu Anek 24 lipca. W poniedziałek pielgrzymi wyruszyli na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pielgrzymi spędzali czas w Lubartowie pod opieką kilkudziesięciu rodzin. W organizację ich pobytu włączyły się wspólnie z Parafią św. Anny lokalne samorządy – Miasto Lubartów, Gmina Lubartów i Powiat Lubartowski. Dzięki temu nasi goście otrzymali niezbędną pomoc, a także m.in. specjalne identyfikatory, koszulki, pamiątkowe pocztówki oraz folderki informacyjne o mieście Lubartów.
– W czwartek 21 lipca zorganizowano spływ kajakowy oraz wizytę w Kozłówce – mówi ks. Krzysztof Krzaczek, opiekun Światywch Dni Młodzieży w Lubartowie. – W piątek byliśmy w Lublinie na ścieżce edukacyjnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, bylismy na Starym Mieście. Uczestniczyliśmy w Eucharystii w Kościele Akademickim KUL, gdzie przebywał i modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II. 
W sobotę pielgrzymi uczestniczyli na na Arenie Lublin w międzynarodowym Marszu Wiary, zaś w niedzielę w Lubartowskim Annowaniu organizowanym przez Burmistrza Miasta Lubartów oraz Parafię św. Anny. 

Data opublikowania: 08:43, 27 lipca 2016

Kategorie: Aktualności