Węgrzy w Lubartowie

Od 18 lipca w naszym mieście przebywa grupa młodzieży z Węgier, w ramach wymiany międzynarodowej organizowanej przez Miasto Lubartów wspólnie z Gimnazjum nr 1 im. KEN.

Goście odwiedzili w środę 20 lipca ratusz, gdzie spotkali się z Sekretarzem Miasta Anną Bielińską i Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewą Sędzimierz. Kolejnym punktem tego dnia była wizyta w Muzeum Ziemi Lubartowskiej oraz Parafii św. Anny.

 

Wymiana potrwa do 28 lipca. Młodzież ma zakwaterowanie w ośrodku wczasowym w Firleju. W programie mają m.in. wyjazd do Kazimierza Dolnego, Warszawy i Bałtowa. W Lublinie goście bedą mogli skorzystać z kilku atrakcji, odwiedzą kręgielnię. W niedzielę 24 lipca młodzież wraz z opiekunami przyjedzie do Lubartowa, by wziąć udział w Zlocie Anek na placu przed ratuszem. Koordynatorkami wymiany z Gimnazjum nr 1 są nauczycielki Jadwiga Topyła i Teresa Drozd.

W tym samym czasie lubartowska młodzież przebywa na Węgrzech, gdzie w podobny sposób spędza wakacje, poznając uroki naszego partnerskiego miasta i kraju.

Data opublikowania: 11:50, 20 lipca 2016

Kategorie: Aktualności