Święto Policji

Uroczystości rozpoczęły się 11 lipca Mszą Św. w Bazylice Świętej Anny w intencji policjantów i pracowników cywilnych. Następnie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji był apel, podczas którego wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Uczestniczył w nich burmistrz Janusz Bodziacki.

Rok 2016 to okres szczególny w życiu naszej komendy, ponieważ obchodzimy swoje święto i jest to okres wytrwałej służby związanej z wielkimi wydarzeniami w państwie. Za nami szczyt NATO w Warszawie, przed nami Światowe Dni Młodzieży. Nasi policjanci brali udział w wydarzeniach w Warszawie, ale będą w większej liczbie uczestniczyli w ŚDM w różnych miejscach na terenie kraju. Ochrona życia i zdrowia obywateli oraz mienia, ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego to nasze zadania, z których staramy się wywiązywać jak najlepiej. Jeżeli chodzi o efekty naszej pracy, to można mówić o spadającej przestępczości. Przez 6 miesięcy zanotowaliśmy 20 procent mniej przestępstw kryminalnych i 12 procent mniej przestępstw uciążliwych dla społeczeństwa. Nasze województwo osiągnęło najlepszy poziom wykrywalności, jeżeli chodzi o przestępstwa i jesteśmy na czwartym miejscu w kraju. Dziękuję wszystkim policjantom naszej jednostki za zaangażowanie, za dobrą służbę. Codziennie dajecie przykład oddania w pracy. Dziękuję też pracownikom cywilnym oraz samorządom za współpracę – mówił Marek Wrona, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie.

 

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Lubartów, okolicznych gmin, Nadleśnictwa Lubartów, Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, poprzedni komendanci policji oraz duchowni: proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ks. dziekan Piotr Stańczak, proboszcz Parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko, proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Stanisław Rząsa oraz gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów ojciec Dariusz Miastowski, a także pracownicy cywilni policji.

 

Policjanci otrzymali życzenia i gratulacje od gości. W imieniu przedstawicieli samorządów głos zabrał Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. – Z upoważnienia kolegów wójtów, burmistrzów, w imieniu naszych małych ojczyzn pragnę serdecznie podziękować wam za tą służbę, chronicie życie, zdrowie, mienie mieszkańców miasta i powiatu lubartowskiego. Dzięki waszej służbie mieszkańcy czują się bezpiecznie. Dlatego z okazji waszego święta składam gorące, z serca płynące podziękowania. Pragnę w imieniu samorządów złożyć najlepsze życzenia, aby każdy dzień służby przynosił wam satysfakcję, radość, uznanie i szacunek naszych mieszkańców, aby zdrowie towarzyszyło wam i rodzinom.

 

 

– Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie i w imieniu własnym oraz leśników złożyć jak najlepsze życzenia – zwrócił się do policjantów nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów Piotr Kiszczak.W życiu prywatnym zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, a w pięknej i ciężkiej służbie życzę wam, aby takich dni jak dzisiaj było jak najwięcej. Wyróżnionym policjantom składam serdeczne gratulacje. Życzę, aby służba była jak najbardziej spokojna i bezpieczna i żebyście mieli dużo satysfakcji. Chcę też podziękować za dobrą współpracę Nadleśnictwa Lubartów z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie.

Data opublikowania: 14:52, 11 lipca 2016

Kategorie: Aktualności