Kapucynalia i Bieg „Pokój i Dobro”

W sobotę 18 czerwca w kapucyńskim ogrodzie w Lubartowie zorganizowano doroczny Festyn Rodzinny „Kapucynalia”. Imprezie towarzyszył IV Bieg „Pokój i Dobro” na dystansie 10 km, który ma charakter charytatywny. W tym roku biegacze przekazywali środki dla chorego czteroletniego Pawełka z Niedźwiady, u którego zdiagnozowano retinopatię wcześniaków 5 stopnia OPL. Jest to choroba niedojrzałej siatkówki.

 

Festynowi towarzyszyła przepiękna pogoda. Dla przybyłych przygotowano szereg atrakcji. Można było poskakać na trampolinie, spróbować sił na ściance wspinaczkowej, przejechać się na kucyku, zwiedzić wóz strażacki, przejechać się gokartem, pomalować na kolorowo twarz, strzelać z paintballu, skorzystać z mini parku linowego, czy skorzystać z biwakowego poczęstunku.

Tradycją Festynu Rodzinnego „Kapucynalia” organizowanego przez Stowarzyszenie „Alwernia” – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, jest wręczenie statuetki Pax et Bonum. To szczególna nagroda dla osób wyróżniających się w szerzeniu pokoju i dobra wśród innych ludzi. Tegorocznym laureatem nagrody zostało Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. „Kapucynaliom” towarzyszył  występ zespołu kleryków Good God. Uczestnicy biegu „Pokój i Dobro” otrzymali puchary, które wręczał burmistrz Janusz Bodziacki.

Data opublikowania: 13:19, 20 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności