Olga Szomańska i Full Power Spirit w koncercie dziękczynnym

Koncert dziękczynny z okazji 1050-lecia Chrztu Polski „Gdy myślę Ojczyzna…” zorganizowano w niedzielę 29 maja na placu przed ratuszem. Gwiazdą wieczoru wraz zespołem Full Power Spirit była Olga Szomańska, z którą rozmawialiśmy po koncercie.

Olga Szomańska jest wokalistką i aktorką. W 2005 roku podjęła współpracę z Piotrem Rubikiem, który powierzył jej rolę w oratorium „Tu Es Petrus”. Promująca płytę piosenka „Niech mówią, że to nie jest miłość”, śpiewana wspólnie z Przemysławem Brannym, wybrana została przebojem Lata z Jedynką” podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, zdobyła również „Superjedynkę” w Opolu w 2006 roku oraz pierwszą nagrodę „TOP Trendy Festiwal” w Sopocie w 2007 roku. W 2011 roku nagrała solową płytę „Nówka”, na której znalazło się 13 utworów (w większości autorskich) napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak miłość” jako Marzena Laskowska.

Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. Obecnie zespół tworzą: Miras, Dzyroo, PrykOne, Dj Bulb, Tomasz Busławski i Olga Szomańska. Muzycy z Full Power Spirit mają na koncie współpracę z takimi osobowościami jak m.in. Mateusz Pospieszalski, Bartek i Darek Malejonek, Anna Dymna, Mietek Szcześniak.

 

Jest Pani aktorką grającą w serialu „M jak miłość”. Proszę opowiedzieć o swojej postaci.

– Bardzo lubię postać Marzenki. Kiedy dostałam tę rolę, wydawało mi się, że jest ona inną dziewczyną. Jednak im dłużej gram, tym bardziej Marzenka staje się mną i na odwrót. Jest to ciekawa i żywiołowa postać.

Jak wyglądała współpraca z Piotrem Rubikiem przy oratorium „Tu Es Petrus”?

– To była wspaniała współpraca. Byliśmy wtedy młodzi i bardzo się polubiliśmy. Muszę przyznać, że kawał życia spędziliśmy w trasie koncertowej po całej Polsce, razem z chórem i orkiestrą. W dalszym ciągu utrzymujemy kontakty i przyjaźnimy się. Nasza współpraca znów nastąpi, ponieważ Piotr Rubik zaprosił mnie do udziału w koncercie 21 lipca w Warszawie, z okazji Światowych Dni Młodzieży. Będę miała przyjemność zaśpiewać dwie piosenki: „Niech mówią, że to nie jest miłość” w duecie z Mateuszem Ziółko i „Psalm kochania” w duecie z Piotrem Kupichą.

Nagrała Pani też solową płytę. Czy dalej będzie kontynuowana kariera solowa? Czym jeszcze Pani zajmuje się na co dzień?

– Gram solowo koncerty, dużo jeżdżę. Jestem w trakcie nagrywania płyty w duecie z Maciejem Miecznikowskim. Także tworzę własną, nową płytę, więc dużo się dzieje. Z racji tego, że jestem z zawodu również aktorką, gram w teatrze. Udzielam się w dubbingu (np. film „Kraina lodu”).

Obecnie śpiewa Pani z zespołem Full Power Spirit, wystąpiliście razem na koncercie w Lubartowie. Jak wygląda ta współpraca?

– Współpracę z Full Power Spirit rozpoczęłam 2 lata wcześniej niż z Piotrem Rubikiem. Jesteśmy ze sobą mocno związani. Mogę powiedzieć, że traktujemy się nie jak koledzy z zespołu, ale rodzeństwo. Przez te wszystkie lata zakładaliśmy rodziny, przychodziły na świat nasze dzieci, a my nadal bardzo się lubimy i wspieramy. Przed nami w tym roku ogromny jubileusz w Białej Podlaskiej. Będziemy śpiewać największe hity Full Power Spirit. Zagramy z osobami, które występowały wcześniej z zespołem. Będzie to występ na żywo. Naszym fanom przekażemy dużo mocy i pozytywnej energii.

wywiad: „Lubartowiak”

Data opublikowania: 14:04, 8 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności