Rodzinne pływanie

 

3 czerwca na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa „Rodzinne pływanie”, która przeznaczona była dla dzieci 8 letnich i młodszych oraz ich opiekunów.  Celem imprezy była popularyzacja pływania u dzieci z rocznika 2008 i młodszych, spędzanie wolnego czasu z rodzicami w sposób zorganizowany oraz rozwijanie nawyku „aktywnego wypoczynku”.
„Rodzinne pływanie” przeprowadzone było w formie zabaw, w których brali udział również opiekunowie. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta Lubartowa Pan Janusz Bodziacki. Wśród ciekawych konkurencji było m.in. dmuchanie w kolorowe piłeczki, holowanie dziecka, nurkowanie pod nogami opiekunów, wyławianie krążków z dna basenu oraz zbieranie piłeczek z wody na czas. Dużo śmiechu sprawili opiekunowie. Na koniec imprezy mogli spróbować swoich sił w utrzymywaniu się na dużych piłkach.

Mimo braku punktacji za miejsca każdy bawił się bardzo dobrze. Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom, słodycze oraz upominki. Dzięki Piekarni „Szczygiełek” przy wyjściu z basenu na dzieci czekały pączki.
Organizatorem imprezy był Lubartowski Klub Pływacki „SKALAR” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Impreza współfinansowana ze środków budżetu Gminy Miasta Lubartów. Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Sysy Dyrektora MOSiR Lubartów za udostępnienie pływalni na czas trwania imprezy oraz dla sympatyków klubu za pomoc w organizacji imprezy. Dla Klubu Aktywnych ART-FIT podziękowania za udostępnienie nagłośnienia.

Data opublikowania: 08:32, 6 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności