Konkurs „Mój świat bez przemocy”

W Urzędzie Miasta Lubartów 31 maja rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój świat bez przemocy”, którego organizatorem był miejski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych naszego miasta.

Celem konkursu było podniesienie świadomości i wrażliwości uczniów, nauczycieli i rodziców na problemy przemocy. Wykonanie prac z pewnością posłużyło dostrzeżeniu problemu w wielu codziennych sytuacjach i relacjach w środowiskach rodzinnych, rówieśniczych, czy sąsiedzkich. Można zaznaczyć, że świat przemocy jest często niezrozumiały dla dzieci, z tego powodu my dorośli musimy być stale zaangażowanymi, aby ten świat objaśniać. Przemoc jest zła, nic jej nie usprawiedliwia i nie możemy jej tolerować. Każdy z nas ma obowiązek na nią zareagować; szczególnie my dorośli musimy stać na straży bezpieczeństwa naszych najmłodszych, aby nie pozwolić krzywdzić tych, którzy sami nie są w stanie się bronić. W naszym kraju funkcjonuje telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, na który dzieci mogą zgłaszać niepokojące zachowania dorosłych, lub swoich rówieśników.Na konkurs wpłynęło łącznie 67 prac ze szkół podstawowych naszego miasta. Wykonane zostały różną techniką, w ciekawej formie i przekazie. Piętnaście prac zostało wyróżnionych nagrodami, które wręczyła m.in.: Sekretarz Miasta Lubartów – Anna Bielińska. Burmistrz  Miasta Lubartów Janusz Bodziacki objął konkurs  honorowym patronatem. Po uroczystości wręczenia nastąpił mały poczęstunek z okazji Dnia Dziecka – każdy z uczestników mógł się poczęstować słodyczami i napojami. Laureatami w konkursie plastycznym „Mój świat bez przemocy” zostali: Anna Machnikowska SP Nr 1, Kamil Bartoszek SP Nr 1, Michał Turowski SP Nr 1, Olga Winiarska SP Nr 1, Dominika Myka SP Nr 1, Lena Kozak SP Nr 1, Julia Guz SP Nr 1, Lena Podleśna SP Nr 4, Olga Szczygieł SP Nr 4, Martyna Golik SP Nr 1, Hanna Sobich SP Nr 1, Gabriela Małyska SP Nr 4, Otylia Mysiak SP Nr 1, Szymon Adamski SP Nr 4, Zuzanna Szymczak SP Nr 1.

[Lubartowiak]

Data opublikowania: 10:56, 3 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności