Szansa na 55 km ścieżek rowerowych

W Lubartowie może powstać 55 km ścieżek rowerowych do końca 2020 roku. – To bardzo dobra liczba jak na 22-tysięczne miasto – mówi Piotr Turowski, naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM w Lubartowie.

W dniu 12 maja odbyło się ostatnie z zaplanowanych spotkań, na którym firma MGM Consulting przygotowująca koncepcję dróg dla ruchu rowerowego, zbierała opinie i nanosiła uwagi mieszkańców.
Drogą elektroniczną i pocztą wpłynęło kilkadziesiąt propozycji. Podczas spotkań w urzędzie duża grupa zainteresowanych osób wyraziła swoje zdanie na temat poszczególnych rozwiązań i zaproponowała swoje pomysły. Na ostatnim spotkaniu burmistrz obiecał szybką realizację inwestycji. –  Na podstawie opracowania zostanie wykonana dokumentacja techniczna do wyliczenia kosztów i ogłoszenia przetargów – mówi Piotr Turowski. –  Trwają jeszcze uzgodnienia  z konserwatorem zabytków i organizacjami rowerowymi (m.in. MKTR Relax, Lewart AGS, TSR).
Co między innymi brano pod uwagę podczas konsultacji? Z pewnością rozwiązanie ruchu rowerowego wzdłuż głównych ulic miasta bez pogarszania  komfortu jazdy, czyli zawężania głównej ulicy miasta. Także bezpieczne ominięcie 10 przystanków autobusowych z zachowaniem liniowości pasa dla rowerów, jednakowe dla całej ulicy. Istotne jest wrysowanie kładki przez tory, która ma połączyć osiedle Królów Polskich z centrum miasta, a także wrysowanie ścieżek turystycznych nad Wieprzem. Wspólnie zaplanowano miejsca tak zwanych przejść rowerowych.
Zaplanowano też oznakowanie turystycznej trasy rowerowej nad Wieprzem m.in. po linii brzegowej rzeki w kierunku Sernik.

[Lubartowiak]

Data opublikowania: 11:57, 25 maja 2016

Kategorie: Aktualności