Kapucyński Piknik Motocyklowy

 

Kapucyński Piknik Motocyklowy to nie tylko okazja do wspólnego rozpoczęcia sezonu i zaprezentowania swoich maszyn. Główna część wydarzenia odbyła się na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Na miejscu odprawiona została Eucharystia w intencji motocyklistów. Połączona była z poświęceniem pojazdów. W trakcie pikniku prowadzona była także zbiórka funduszy na rzecz 4-letniego Pawełka Drozdka z Niedźwiady. Na piniku obecny był zastępca burmistrza Radosław Szumiec.

Motocykliści dopisali nie tylko pod względem frekwencji, ale i hojności. Zebrano 13 499 zł 85 gr i 20 eurocentów na pokrycie kosztów rehabilitacji Pawełka. Chłopczyk cierpi na retinopatię wcześniaków 5 stopnia. Schorzenie spowodowało upośledzenie siatkówki, co w praktyce oznacza ślepotę. Pawełek reaguje wyłącznie na światło.

Podczas pikniku Firma DIAMED przygotowała pokaz pierwszej pomocy po wypadku drogowym, a także zapewniła zabezpieczenie medyczne imprezy. Na zakończenie koncert dał zespół Sęk z Garbowa. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz zabytkowych maszyn. Ponadto każdy z uczestników mógł zaopatrzyć się w pamiątkową koszulkę, a także zjeść grochówkę, pierogi czy kiełbaskę.

 

 

 

Data opublikowania: 09:05, 25 maja 2016

Kategorie: Aktualności