Pożegnanie absolwentów II LO

Zakończenie roku szkolnego maturzystów zorganizowano w piątek 29 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie. W uroczystości wziął udział burmistrz Janusz Bodziacki.

Pożegnanie z absolwentami lubartowskiego liceum miało nie tylko oficjalny charakter, było pełno wspomnień, wzruszeń i refleksji oraz dobrego humoru. W spotkaniu uczestniczyli ks. dziekan
Piotr Stańczak, burmistrz Janusz Bodziacki i przewodniczący Rady Rodziców Dariusz Lipski. – Dzisiejszy dzień to bardzo ważna karta w historii naszej szkoły. Kolejny rocznik opuszcza mury II LO – mówiła do zebranych dyrektor Halina Zdunek. – Cieszę się, że towarzyszą Wam maturzyści koledzy i koleżanki, przedstawiciele klas drugich, którzy chcieli Was pożegnać. 143 uczniów ukończyło szkołę i od dziś może się nazywać absolwentami II LO. Jest to sukces. Gratuluję Wam serdecznie i chcę podziękować za to, że 3 lata temu wybraliście naszą szkołę, że byliście z nami przez te 3 lata w chwilach radosnych i mniej radosnych, braliście udział w licznych konkursach i zawodach, godnie reprezentowaliście szkołę na terenie miasta i w kraju. Nie byłoby tych wszystkich sukcesów, gdyby nie ciężka praca Waszych wychowawców i nauczycieli. Szanowni Państwo bardzo serdecznie dziękuję, że otaczaliście troską naszą młodzież, z której jesteśmy bardzo dumni. Dziękuję rodzicom za wsparcie nie tylko finansowe, ale takie na co dzień. Przed Wami maturzyści ważny etap – egzamin dojrzałości. Mam nadzieję, że jesteście bardzo dobrze przygotowani, że 5 lipca wszystkich uhonorujemy świadectwem dojrzałości. Życzę Wam poważnych i rozsądnych wyborów życiowych.

 

Głos zabrał też ksiądz Piotr Stańczak: – Ucieszyłem się, jak zobaczyłem tak dużą grupę młodzieży, bo mam nadzieję, że wraz z Waszym naukowym i kulturalnym dojrzewaniem kościół, rodziny i wspólnota będą piękniejsze. Liceum to czas, kiedy poznawaliście wszelkie zawiłości z przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Była też okazja znaleźć hobby. Dziś gratuluję Wam, że dobrnęliście do końca.

 

Słowa podziękowania skierował do młodzieży burmistrz Janusz Bodziacki. – Bardzo dziękuję za zaproszenie na to radosne, zarazem emocjonalne spotkanie. Jest ważne dla nas Polaków, bo jesteśmy w trakcie jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Gratulując Wam momentu, w którym dziś jesteście, ukończenia kolejnego etapu edukacji, muszę powiedzieć i życzyć, byście byli Polakami na miarę nowego pokolenia państwowości polskiej, by Wasze pokolenie tworzyło jeszcze lepszy byt naszej ojczyzny. Trzy lata temu przybyliście do naszego liceum, czerpaliście dobre wzorce od nauczycieli i wychowawców. Myślę, że będziecie osobami samodzielnie myślącymi, nie będziecie się dawali wprowadzać na obszary manipulacji. Życzę Wam, abyście byli autentycznymi, prawdziwymi ludźmi, byście tworzyli dobrą przyszłość.

 

 

Uczniom II Liceum Ogólnokształcącego wręczono dyplomy za szczególne osiągnięcia w nauce i najwyższe średnie ocen, za udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym oraz za działalność w szkolnym wolontariacie. Na zakończenie była część artystyczna – wystąpił Projekt Z.

Data opublikowania: 14:16, 29 kwietnia 2016

Kategorie: Aktualności