Jubileusz 50 lat małżeństwa

6 par małżeńskich świętowało jubileusz 50 -lecia zawarcia związku małżeńskiego

Tradycją jest wręczanie w Urzędzie Miasta medali od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej parom, których staż małżeński wynosi 50 lat i więcej. Taka uroczystość miała miejsce w sobotę 2 kwietnia. – W imieniu rodziny samorządowej miasta i gminy Lubartów chcę podziękować dostojnym jubilatom. Należą się Wam serdeczne słowa uznania za wkład w umacnianie rodziny i wychowanie dzieci. Swoim życiem, pracą zawodową, postawą społeczną wnieśli Państwo duży wkład w rozwój swoich małych ojczyzn – mówiła kierownik USC Monika Derecka. – Kiedy spotkaliście się po raz pierwszy, nie przypuszczaliście, że pójdziecie razem wspólną drogą. Pokonaliście wszelkie przeciwności, ponieważ wzajemnie się wspieraliście. Dostojni jubilaci cieszymy się, że na tą wyjątkową uroczystość przybyło wielu tak ważnych gości, liczne grono dzieci, wnuków i prawnuków. Zaprosiliśmy Was, aby okazać należny szacunek, za waszą wytrwałość i małżeńską wierność otrzymaliście Państwo od Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Pozwólcie, że wam podziękuję za wszystko, czego dokonaliście w swoim życiu, za waszą ofiarność, nieprzespane noce, za przykład życia i każdy siwy włos. Medale za długoletnie pożycie wręczali parom: burmistrz Janusz Bodziacki, sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska i przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki. – Spotykamy się dzisiaj w szczególnym dniu dla waszych małżeństw i rodzin, dla naszej samorządowej rodziny. Przychodzimy, aby chylić przed Państwem głowy, aby wyrazić naszą wdzięczność, szacunek i podziw. Otoczenie prowadzi do tego, że życie w małżeństwie co najmniej 50 lat i więcej jest wyczynem heroicznym. Nie jest łatwo tak jak Państwo być wiernym danemu słowu. Państwo to przykład tego, że można wytrwać i być dla siebie oparciem, że powiedzenie słowa ma dużą wagę, więc dotrzymanie go wymaga podziękowania i podkreślenia. Z całego serca Państwu dziękuję i gratuluję – powiedział do jubilatów burmistrz Janusz Bodziacki.

 

Medale, dyplomy i kwiaty otrzymali: państwo Elżbieta i Stanisław Mysiakowie (55 lat); Marianna i Józef Daniewscy (51 lat); Kazimiera i Jan Zagajewscy (51 lat); Kazimiera i Stanisław Bednarscy (50 lat); Genowefa i Eugeniusz Gregułowie (50 lat); Zenobia i Marian Wróblowie (50 lat).

 

Dla gości i ich rodzin i przyjaciół przygotowano tort i lampkę szampana oraz część artystyczną w wykonaniu solistek zespołu „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie pod kierunkiem Marii Droś.

Data opublikowania: 09:42, 4 kwietnia 2016

Kategorie: Aktualności