Nowy, oświetlony parking w centrum miasta

Miasto Lubartów przebudowało parking przy ul. Lubelskiej między Miejską Biblioteką Publiczną a gmachem „Huty Szkła” w Lubartowie. Inwestycja zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Utworzono 18 miejsc parkingowych wraz z drogami manewrowymi. Inwestycja zakończyła się pod koniec ubiegłego roku i kosztowała blisko 150 tys zł. Prace wykonano w zaledwie półtora miesiąca. Na sąsiednich, przyległych działkach parkingi wyremontowały również dwie spółdzielnie mieszkaniowe. – Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie proponowała nam projekt na całości – mówi Radosław Stępiński z Wydziału Infrastruktury UM Lubartów. – Jednak nie za darmo. Ze względów prawnych Miasto nie mogło zwrócić SM za dokumentacje i musiało zlecić wykonanie jej w formie przetargu. Takie są procedury. Branża energetyczna wydłużyła proces wykonywania dokumentacji.

Choć parking został oddany do użytku, latarnie nie paliły się i zostały włączone na początku marca. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miasta, włączenie oświetlenia nie wynikało z inicjatywy żadnego z radnych, jak podaje telewizja spółdzielcza. – Fakt późniejszego włączenia oświetlenia drogowego parkingu wynikał z tego, że Polska Grupa Energetyczna nie zgodziła się na rozbudowę obecnego oświetlenia – wówczas procedury byłyby uproszczone. PGE pozwoliła na wybudowanie nowej infrastruktury – mówi Radosław Stępiński.Wiązało się to z koniecznością wykonania dodatkowej szafki i i punktu pomiarowego przez PGE. Miasto zleciło wykonanie przyłącza firmie zewnętrznej i podlegało to przetargowi.

O tym fakcie podczas ostatniej sesji Rady Miasta informował zastępca burmistrza Radosław Szumiec. – Warunki odbioru zmieniły się od 1 stycznia, jeżeli chodzi o PGE. Do tej pory było tak, że jeżeli wykonawca kończył prace, włączał oświetlenie. Na przykład na ulicy Jaśminowej mieszkańcy czekali na włączenie świateł przez miesiąc.

To nie koniec prac przy parkingu. Gdy warunki pogodowe poprawią się, planowane są niskopienne nasadzenia zieleni.

Data opublikowania: 10:29, 17 marca 2016

Kategorie: Aktualności