Symbole ŚDM pod ratuszem

Symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzają parafie Lubartowa oraz inne miejsca w naszym mieście. Jednym z nich był Urząd Miasta Lubartów.

W poniedziałek 31 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych, w powitaniu symboli wziął udział burmistrz Janusz Bodziacki oraz pracownicy instytucji.

– Miałem zaszczyt uczestniczyć w nieoficjalnych dniach młodzieży w 1984, w Rzymie. Ten krzyż dotarł do naszego miasta po 31 latach – mówił podczas spotkania Janusz Bodziacki Burmistrz Miasta Lubartów. Podkreślał również, że w naszym mieście będziemy gościć uczestników Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się w Krakowie.

W peregrynacji uczestniczy również kopia Obrazu Matki Bożej Salus Populi Romani, który należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. Po raz pierwszy na Światowych Dniach Młodzieży pojawił się w 2000 r. Trzy lata później Jan Paweł II powierzył młodym kopię ikony, by wraz z krzyżem wędrowała po świecie, zachęcając młodych, by przez Maryję jeszcze bardziej zbliżali się do Jezusa.

[Lubartowiak]

Data opublikowania: 15:00, 31 sierpnia 2015

Kategorie: Aktualności