Umowa z wykonawcą solarów podpisana

Burmistrz Miasta Lubartów podpisał w piątek 24 lipca umowę z wykonawcą instalacji solarnych w naszym mieście. Pierwsze montaże już się rozpoczęły.

W ramach projektu unijnego na terenie miasta zainstalowanych zostanie 717 instalacji solarnych.

Systemy będą ogrzewały wodę użytkową w budynkach mieszkalnych oraz obiektach użyteczności publicznej na terenie Lubartowa.

Przypomnijmy, że Miasto Lubartów otrzymało ponad 9 milionów złotych na kolektory słoneczne dla mieszkańców. W dniu 24 czerwca br. Zarząd Województwa podpisał z Miastem umowę na dofinansowanie projektu unijnego. Miasto ogłosiło przetarg. W dniu 10 lipca zostały otwarte koperty. Zgłosiło się trzech oferentów. W poniedziałek 13 lipca burmistrz zatwierdził przetarg, dokonując wyboru. – Uzyskaliśmy produkt wysokiej klasy, jeden z najlepszych na europejskim rynku – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Przy podpisaniu umowy obecni byli pracownicy Urzędu Miasta Lubartów odpowiedzialni za przygotowanie projektu do realizacji – Piotr Turowski, Naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, jego zastępca Artur Trocyk, Skarbnik Miasta Lubartów Lucyna Biskup, Agnieszka Staszek z Biura Zamówień Publicznych,

(J.A.)

Umowę podpisują: burmistrz Janusz Bodziacki oraz przedstawiciel wykonawcy – prezes firmy FlexiPower Group Sp. z o.o. w Pabianicach, Michał Post

Data opublikowania: 09:48, 30 lipca 2015

Kategorie: Aktualności