Rekordowe Annowanie 2015

Lubartowskie Annowanie, czyli IV Zlot Anek w Lubartowie już za nami. Rekord z ubiegłego roku został pobity – zarejestrowało się 157 Anek.

W dniu 26 lipca na Rynku II w Lubartowie spotkały się panie o imieniu Anna oraz sympatycy imprezy, która od czterech lat przyciąga na rynek główny w mieście wielu entuzjastów Annowania.

 

Nie zabrakło imieninowego tortu, którym częstowali główni organizatorzy Annowania – Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz proboszcz Parafii św. Anny ks. kanonik Andrzej Majchrzak.

 

Na dzień dobry wystąpiły gwiazdeczki ze Szkoły Podstawowej nr 1. O tym, co Annie w duszy gra – opowiedziała i wyśpiewała Anna Furtak-Filip. Do krainy hitów zaprowadził publiczność Chór Ziemi Lubartowskiej z Lubartowskiego Ośrodka Kultury. A gwiazda wieczoru – Olga Bończyk – swoim recitalem dodała do imprezy dużą dawkę magii. Jak zwykle żywiołowo wystąpiła Aleksandra Ligęza przy akompaniamencie Pawła Urbana. Na zakończenie zabrzmiał Jazz LOK pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka.

 

Oprócz atrakcji na scenie, do wyboru były konkurencje przygotowane przez Klub Aktywnych Art-Fit pod wodzą Aleksandry Berger oraz kula sferyczna Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie.

 

W rytmie ZUMBY do ruchu zachęcała grupa ZumbiANEK z Anną Knefel na czele. Rejestracją Ań zajęli się przedstawiciele Stowarzyszenia „ALWERNIA” wspólnie z Lubartowskim Towarzystwem Regionalnym. Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pomagały Ankom w upiększaniu się – przy użyciu sprzętu do produkcji biżuterii – udostępnionego przez Aleksandrę Humeniuk. Podczas gdy Anki świętowały, dla wszystkich dzieci były bezpłatne skakANKI, potocznie zwane dmuchańcami. Każda Anka mogła też uczesać się modnie, a nawet wykonać wodny tatuaż.

Dla najdalszej Anki, pięćdziesiątej, setnej oraz tych, które okazały się najlepsze w konkurencjach sprawnościowych – były pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez pracownię plastyczną Art-Chata Małgorzaty Wronowskiej. Podsumowania dokonała pomysłodawczyni imprezy Ewa Sędzimierz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Lubartów. Dyplomy wręczał burmistrz Janusz Bodziacki.

Obraz w technice pasteli wykonany przez Art-Chatę stał się podstawą do stworzenia plakatu promującego imprezę. Natomiast plakaty, bannerki, dyplomy oraz okolicznościowe certyfikaty uczestnictwa i inne wydruki dla Anek powstały w lubartowskim Studiu DePRO.

Obsługę techniczną imprezy zapewnił Lubartowski Ośrodek Kultury. Annowanie sprawnie i elegancko poprowadzili panowie – Krzysztof Wiącek i Tomasz Prażmo.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom, sprzymierzeńcom, entuzjastom Annowania – za wszelkie wsparcie.

Więcej zdjęć na www.lubartowiak.com.pl

Data opublikowania: 10:04, 30 lipca 2015

Kategorie: Aktualności