Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

W środę 1 lipca przez nasze miasto przebiegała trasa Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

Lubartów jest współorganizatorem tej ważnej dla kolarstwa imprezy rowerowej, w której udział biorą niemal wszystkie grupy zawodowe, a zawodowcy mogą rywalizować z zawodnikami z ekip występujących w najbardziej prestiżowym cyklu ProTour. Kolarzom kibicowali lubartowianie, a wśród nich burmistrz miasta Janusz Bodziacki. Warto wspomnieć, że Lubartów promuje się w okolicznościowym wydawnictwie przygotowanym specjalnie na trasy wyścigu.
Trasa 26 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Lublina do Łodzi. Impreza rozpoczęła się 1 lipca na lubelskim Krakowskim Przedmieściu, a zakończy w sobotę 4 lipca w centrum Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. Rozegranych zostanie pięć etapów, a trasa ma długość 737,3 km i prowadzić będzie przez sześć województw: lubelskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.
Zmagania rozpoczęły się o godz. 9 startem honorowym w centrum Lublina, a 22 minuty później we wsi Dys rozpoczęła się rywalizacja. Trasa pierwszego etapu prowadzi przez Lubartów i Świdnik, gdzie zostały rozegrane lotne finisze (48 i 116 km), skąd zawodnicy powrócili do Lublina i o końcowe zwycięstwo walczyli na ul. Mełgiewskiej przy Outel Center
 
  
  

Data opublikowania: 10:36, 3 lipca 2015

Kategorie: Aktualności