Umowy na budowę sortowni w Wólce Rokickiej – podpisane

Dziś, 11 czerwca, podpisano umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej – między Związkiem Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej, a wykonawcą – firmą Instal Warszawa S.A. Zakład ma powstać za kwotę 48,8 mln zł. Umowę ze strony związku podpisali: Przewodniczący Zarządu Związku Radosław Szumiec oraz Zastępca Przewodniczącego Zarządu Związku Krzysztof Kopyść, zaś ze strony wykonawcy – prezes zarządu firmy, Andrzej Grygo.

Bardzo się cieszymy, że obdarzacie nas państwo takim zaufaniem. Wasz projekt jest jednym z nielicznych, który z sukcesem przechodzi do realizacji – mówił prezes zarządu Instal Warszawa S.A., Anrzej Grygo – Zgromadziliśmy ludzi, którzy mają największe doświadczenie w tego typu realizacjach.

 Cieszymy się, licząc że współpraca będzie się nam układała i za niecałe 580 dni będziemy mogli świętować – odpowiedział Radosław Szumiec.

– Dla naszej społeczności chwila jest ważna. Wyrażam ogromną radość naszego Związku i poszczególnych samorządów, że finalizujemy to przedsięwzięcie podpisaniem umowy i z nadzieją, że sfinalizujemy je w sposób najmniej problemowy – mówił burmistrz Janusz Bodziacki – Przewodniczący Zgromadzenia. – Inwestycja ta rodziła się przez prawie 11 lat. Dzisiejszy sukces jest wynikiem prac kilku kadencji samorządu oraz pracy Związku. Dzieło zostało dokończone, ku dobru mieszkańców. Pomimo trudności (większość decyzji by podpisać ten kontrakt, zapadła za przysłowiowych 5 minut dwunasta), mieliśmy wiele szczęścia. Jestem przekonany, że zbudujemy jeden z najnowocześniejszych zakładów. Dziś podpisaliśmy również umowę z Miastem Lublin reprezentowanym przez Prezydenta Lublina, na 20,49% wartości inwestycji – to jest 9,999,920 zł.

[Lubartowiak]

Data opublikowania: 11:35, 16 czerwca 2015

Kategorie: Aktualności