Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznej

Pieśni patriotyczne śpiewały wczoraj (6 listopada) przedszkolaki i uczniowie lubartowskich szkół. IV Miejski Konkurs Pieśni Patriotycznych „Ma Ojczyzna jest mi bliska” odbył się w SP 3 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.

Chcemy ocalić od zapomnienia piękne polskie pieśni patriotyczne i zachęcić do ich śpiewania przede wszystkim dzieci, a przez to kształtować w nich poczucie tożsamości narodowej i osobowości współczesnego Polaka – patrioty – podkreślają organizatorki konkursu. Wydarzenie przygotowały nauczycielki Emilia Sobczak- Chudzik, Małgorzata Burzyńska, Magdalena Kwiatkowska, Barbara Zegar i Monika Sulowska.

Uczestnicy zaprezentowali 34 utwory w 3 kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Marta Migal – dyrektorka Szkoły Muzycznej w Lubartowie, Grażyna Stawska z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM oraz Paweł Pasikowski organista i nauczyciel z II LO wybrało najlepszych, którzy otrzymali pamiątkową statuetkę. W niedzielę 9 listopada o godzinie 19.00 wyróżnione przedszkola oraz laureaci I miejsc w kategorii klas I-III i IV-VI wezmą udział w uroczystym koncercie, który odbędzie się w bazylice św. Anny w Lubartowie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Konkurs finansowo wsparł Urząd Miasta Lubartów.

Data opublikowania: 09:10, 7 listopada 2014

Kategorie: Aktualności