Gra miejska „w okupacyjnym Lubartowie”

W ramach obchodów 75 rocznicy powstania polskiego państwa podziemnego w sobotę 18 października zorganizowano grę miejską „Śladami Pana Karola w okupacyjnym Lubartowie”.

Uczestnicy – głównie dzieci i młodzież – wędrowali ulicami naszego miasta poszukując śladów dawnego Lubartowa, osób i wydarzeń z lat okupacji – według wskazówek tytułowego Pana Karola (Skarucha, nauczyciela, żołnierza Armii Krajowej, kierującego lokalną komórką Biura Informacji i Propagandy, wydającej m.in. konspiracyjna gazetkę Nasza Warta). Gra była okazją do poznania okupacyjnej historii naszego miasta, innego spojrzenia na miejsca znane na co dzień, a poprzez opowieść Pana Karola na nowo odkrywane.

W grze uczestniczyło 77 osób (w tym 3 osoby dorosłe) z 28 zespołów reprezentujących następujące szkoły: SP1 – 15 zespołów, 40 uczestników (nagroda specjalna dla placówki); SP3 – 7 zespołów, 25 uczestników; SP4 – 1 zespół, 4 uczestników; G2 – 1 zespół, 3 uczestników, G sportowe – 1 uczestnik; II LO – 1 uczestnik; 4 grupy uczestniczące to zespoły mieszane z różnych placówek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki fundowane przez UM Lubartów.

Grę zorganizował Wydział Oświaty Kultury i Sportu UM Lubartów we współpracy z drużyną „Huragan” z ZHR, LTR, Muzeum Regionalnym oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Data opublikowania: 11:38, 29 października 2014

Kategorie: Aktualności