Dzień seniora w SP 3

Uroczystość z okazji Dnia Seniora zorganizował 23 października w Szkole Podstawowej nr 3 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Lubartowie.

W święcie seniorów uczestniczyły delegacje Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i Klubu Złotego Wieku. Wśród gości był też obecny Janusz Bodziacki, który złożył seniorom życzenia w imieniu samorządu miasta Lubartów:

Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność, że po raz kolejny mogę razem z państwem spotkać się w tym szczególnym dniu dla naszej społeczności lokalnej. Tworzyliście swoje rodziny, wybieraliście też drogę samotnego życia, ale przez swoją działalność, pracę zawodową tworzyliście dobro naszego miasta. Wiele dobrego udało się wam w życiu dokonać dla rodziny, sąsiadów, dla Lubartowa. Chciałbym życzyć wam, aby każdy dzień był przeżyty w zdrowiu, aby był to czas, kiedy otaczają was najbliżsi – dzieci, wnuki, prawnuki, aby nie było kłopotów, a każdy dzień był radosny.

W trakcie uroczystości seniorzy uczestniczyli udział w konkursach i zabawach, prezentowali swoje wiersze, nie zabrakło też tańców. Była też część artystyczna – wystąpili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie, dzieci ze świetlicy środowiskowej, solistka LOK Alicja Grabowska pracująca pod kierunkiem Zbigniewa Skrzypka, jak również kapela ludowa „Lubartowiacy”.

 

Data opublikowania: 09:48, 27 października 2014

Kategorie: Aktualności