Zaproszenie na koncert hospicyjny

Parafia pw. Św. Anny oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny zapraszają na koncert pt. „Świętemu Janowi Pawłowi II”, który odbędzie się w dniu 19 października 2014 r. o godz. 16 w Bazylice św. Anny. Koncert poprzedzi Msza Święta o godz. 15.00 z okazji V Pielgrzymki Służby Zdrowia.

Podczas wydarzenia muzycznego wystąpią:
Śpiew – Alicja Węgorzewska mezzosopranistka, laureatka wielu nagród oraz uczestniczka międzynarodowych festiwali i gali operowych. Na co dzień występuje na scenach teatrów w Polsce i za granicą. Często gości w mediach. Wystąpiła w wielu programach telewizyjnych np. „Śpiewające fortepiany”, „Jaka to melodia”, „Kocham Cię Polsko” – przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok w Krakowie i Warszawie. W 2009 r. zagrała w serialu telewizyjnym ”Dom nad rozlewiskiem” w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Zdobyła ogromną popularność jako juror w programie „Bitwa na głosy”. Pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów językowych i artystycznych. Często bierze udział w wydarzeniach specjalnych, np. w telewizyjnym koncercie TVP2 „Gala wręczenia nagród Totus 2010” przez J. E. Kardynała Kazimierza Nycza. W 2013 r. pełniła funkcję Dyrektora Artystycznego 47 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój.
Muzyka – Robert Grudzień artysta muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych, solista Filharmonii Lubelskiej. Jest laureatem wielu konkursów, koncertuje w kraju i poza granicami, na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, telewizyjnych i radiowych. Występuje m.in.: z Małgorzatą Walewską, Alicją Węgorzewską, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Krzysztofem Kolbergerem, Anną Seniuk, Zbigniewem Zamachowskim, Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Pendereckim. Inicjator i producent oficjalnego koncertu z okazji wizyty Benedykta XVI w Polsce – 29 maja 2006 r. Od 2007 r. członek Honorowego Komitetu Rozwoju Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.
Recytacje – ks. Leszek Surma pracownik lubelskiego Oddziału TVP. Prowadzi autorski magazyn społeczno-religijny „Dziedzictwo” oraz realizuje cotygodniowe etiudy filmowe do treści niedzielnych ewangelii. Komentator wydarzeń religijnych i kulturalnych dla TVP.
 
 

Data opublikowania: 09:12, 8 października 2014

Kategorie: Aktualności