Muzyczne Wieprzowanie

Po raz czwarty Plaża Żydowska stała się miejscem „Muzycznego Wieprzowania”. Imprezę zorganizował 16 sierpnia Lubartowski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.

Publiczność przywitał burmistrz Janusz Bodziacki, który podziękował wszystkim za przybycie, życząc miłej zabawy: – Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje rocznie około 100 wydarzeń, a od 4 lat Wieprzowanie. Chciałbym podziękować tym, którzy zaangażowali  się w przygotowanie tej imprezy. Pomysłodawcą jest Michał Kaczor, który od kilku miesięcy przygotowywał przedsięwzięcie i zaprosił wspaniałych artystów. Pragnę mu serdecznie podziękować, że nas tu zgromadził nad Wieprzem. Podczas kilkugodzinnego koncertu wystąpiły trzy zespoły. Pierwszy z nich to Głyk P.I.K Trio – „rodzinny zespół” grający m.in.: jazz. Kolejny zespół Dikanda ostro rozruszał publiczność. W ich muzyce słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Jako ostatni wystąpił Damian SyjonFam, który w tym roku wydał płytę „Wracam do domu”, mającą premierę podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival, gdzie muzyk wystąpił w towarzystwie D’Roots Brothers. Choć pogoda była z początku kapryśna, późną nocą bawiono się przy świetle gwiazd i księżyca. Muzyczne Wieprzowanie pokazuje potrzebę organizowania koncertów muzyki alternatywnej i zespołów, które swoimi tekstami niosą światu pozytywne przesłanie.
W tym roku koncert dedykowany jest dla Julki Piskorskiej, która przyszła na świat z bardzo rzadką wrodzoną wadą nóżek. Brakuje jej kości strzałkowych,skokowych i piętowych. Każdy, kto chce pomoc Julce, może wpłacić pieniądze na jej konto: Fundacja Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem „22349 Piskorska Julia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Data opublikowania: 12:49, 18 sierpnia 2014

Kategorie: Aktualności