Pomagaj biegiem – Dycha dla Julki

W ramach Festynu Kapucynalia 2014 Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza na II Bieg Pokój i Dobro. Każdy chętny, czujący się na siłach, może pobiec dla Julci cierpiącej na bardzo rzadką, wrodzoną wadę nóżek.

Trwają przygotowania do kolejnego biegu charytatywnego Pokój i dobro, organizowanego przez stowarzyszenie Alwernia. Impreza odbędzie się w sobotę 21 czerwca w ramach festynu rodzinnego Kapucynalia.
– Impreza ma wymiar charytatywny. Tym razem biegniemy dla małej Julki. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką wrodzoną wadę nóżek. Brakuje w nich kości strzałkowych, piętowych, skokowych i śródstopia. Czeka ją szereg operacji, m.in. stabilizacja stóp, rekonstrukcja stawu skokowego, prostowanie piszczeli oraz wieloletni proces wydłużania nóżek i wieloletnia rehabilitacja. Zachęcam do przyłączenia się do biegu. Wystarczy wejść na stronę www.lubartowbiega.pl i zarejestrować się. Bieganie jest ostatnio bardzo modne i spora grupa lubartowian biega. Liczymy, że na starcie pojawi się 300-400 osób. Na razie na bieg zapisało się sto osób. Wśród nich jest m.in. burmistrz Janusz Bodziacki. Najlepsi biegacze będą rywalizowali o zwycięstwo, ale bieg ma przede wszystkim wymiar charytatywny. Dlatego zależy nam na masowym udziale amatorów biegania. Do biegu pozostało jeszcze trochę czasu, który można przeznaczyć na przygotowanie się, poprzez odpowiedni trening. Zapewniam, że dystans 10 kilometrów jest do spokojnego pokonania, nawet bez treningu. Jestem pewien, że wspólnie otworzymy swe serca dla małej Julki, która potrzebuje naszej pomocy. Do udziału zapraszamy także osoby maszerujące z kijkami, dla których przewidziana jest oddzielna kategoria. Przyjazd do Lubartowa i udział w biegu zapowiedział Karol Dzieciątko. Gościliśmy go w Lubartowie w sierpniu ubiegłego roku, przy okazji jego biegu w trakcie akcji „Biegiem przez Świat”, gdy biegł dookoła Polski mówi szef sztabu organizacyjnego Marcin Socha.
I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA JULKI i pomóż jej normalnie żyć! Do udziału zaproszone są także osoby maszerujące z kijkami (nordic walking). Lista startowa zawiera już ponad 100 osób.
Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl.
Termin: 21 czerwca 2014 r., godz. 16.00.
ig
 

Data opublikowania: 11:27, 11 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności