Koncert dziękczynny z okazji kanonizacji

Koncert dziękczynny z okazji kanonizacji Jana Pawła II zorganizowano 27 kwietnia na placu przed ratuszem.

Koncert rozpoczęły przedszkolaki „Aniołeczki z Jedyneczki”.Na scenie już w strugach deszczu wystąpił Chór Ziemi Lubartowskiej pod kierunkiem Alfreda Kędziory oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po raz pierwszy w Lubartowie mogliśmy na żywo posłuchać muzyki góralskiej w wykonaniu Folk Kapeli „Hora”. Na koniec „Światełko wdzięczności” zapaliła młodzież z Gimnazjum nr 1.

Lubartów wyraża wdzięczność Bogu i ludziom za dzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Moje pokolenie i starsze pamieta moment wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zaskoczenie, niedowierzanie, a potem niesłychany entuzjazm i radość na wieść o tym, że Polak został papieżem – mówił podczas koncertu burmistrz Janusz Bodziacki – Jesteśmy wdzięczni za dar życia i posługi Jana Pawła II dla naszej Ojczyzny, Europy i świata. My tu zgromadzeni przyrzekamy stawać się godnymi tego dziedzictwa. Prosimy, by Święty Jan Paweł pomagał nam to dobro w naszych sercach zatrzymać i rozwijać wzmacniając nas w naszej drodze do świętości.

Koncert poprowadziła Justyna Wereszczyńska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” oraz ksiądz Leszek Surma, dziennikarz TVP, który komentował miedzy innymi wizytę papieską na Ukrainie w 2001 roku. Uroczystości z okazji kanonizacji Jana Pawła II zorganizował Urząd Miasta Lubartow oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.

Data opublikowania: 11:21, 28 kwietnia 2014

Kategorie: Aktualności