Delegacja z Litwy w Lubartowie

21 marca zorganizowano w Urzędzie Miasta Lubartów spotkanie z delegacją z Litwy. Tematem było „Funkcjonowanie organizacji pozarządowych w Lubartowie i Raseiniai w aspekcie współpracy z samorządem lokalnym”.

Do naszego miasta przyjechała 12 – osobowa grupa urzędników i przedstawicieli organizacji pozarządowych z Raseiniai. Spotkali się z burmistrzem Januszem Bodziackim, sekretarz Anną Bielińską oraz Tadeuszem Matwiejczykiem z MKTR „Relaks”. Goście poznali informacje na temat historii, kultury, oświaty, inwestycji czy gospodarki naszego miasta. Prezentację dotyczącą organizacji pozarządowych w mieście i form współpracy z miastem przedstawiła Magdalena Wyrobek, a o działalności „Relaksu” opowiedział prezes stowarzyszenia Tadeusz Matwiejczyk.  Goście opowiadali na temat NGO na Litwie i współpracy z samorządem. Oprócz wizyty w ratuszu delegacja litewska przez weekend zwiedzała Lubartów, wzięła udział w rajdzie rowerowym na rozpoczęcie sezonu MKTR „Relaks” i wyjeździe do Lublina, ognisku integracyjnym oraz zwiedziła Kozłówkę.

Data opublikowania: 13:23, 24 marca 2014

Kategorie: Aktualności