Opłatek na UTW

Lubartowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie opłatkowe. W środę 8 stycznia do budynku Gimnazjum nr 1 przybyli słuchacze i sympatycy UTW. Obecny był również burmistrz Janusz Bodziacki.

Tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólny barszczyk poprzedził występ uczniów gimnazjum.  Uczniów przygotowały Marta Oniśk oraz Beata Wronowska.

Po jasełkach, na wspólne spotkanie przy stole zaprosił zebranych Walenty Kułago, prezes UTW. – Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest nas obecnie ponad 120 osób – mówił. – 78 osób uczestniczy w zajęciach komputerowych, 38 osób uczy się podstaw języka angielskiego, 12 osób doskonali jęz. niemiecki, 50 osób uprawia gimnastykę, 47 osób chodzi na basen.

Głos zabrał także Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. – Ta uroczystość pokazuje, że niezależnie od tego, w jakim czasie żyjemy, to zawsze powinniśmy widzieć sposobność, aby czynić dobro dla drugiego człowieka – powiedział. – Dziękuję za zaproszenie na to pierwsze, noworoczne, opłatkowe spotkanie w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pragnę bardzo podziękować za Państwa aktywność. W imieniu własnym oraz wszystkich samorządowców życzę, aby każdy kolejny dzień, miesiąc i rok przynosiły owocny rozwój uniwersytetu.

Data opublikowania: 10:12, 10 stycznia 2014

Kategorie: Aktualności