Opłatek Klubu Abstynenta „Nadzieja” w nowym pomieszczeniu

W świeżo wyremontowanej świetlicy członkowie lubartowskiego Klubu Abstynenta Nadzieja 21 grudnia podzielili się opłatkiem. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Nowe pomieszczenie klubu mieści się w piwnicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy 3 Maja. Jego remont możliwy były dzięki wsparciu Urzędu Miasta, a także członków stowarzyszenia, którzy  sami uczestniczyli w pracach wykończeniowych.

 – Razem możemy wiele osiągnąć, co pokazały nam te prace remontowe. Po takim rozbiciu, które u nas było w stowarzyszeniu zauważyłem, że nastąpiła jedność – mówił podczas spotkania opłatkowego Andrzej Karwat, prezes Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Nadzieja”.

Nowe pomieszczenie poświęcił ojciec Ireneusz Naumowicz z Kościoła Ojców Kapucynów.

Siła zarządu polega na tym, że zarząd ma kim rządzić, że są ludzie, którzy chcą go wesprzeć i mu pomóc w realizacji zadań – podkreślił  obecny na opłatku klubu Wojciech Zielonka ze Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Lubelszczyzny.

W spotkaniu uczestniczył między innymi burmistrz Janusz Bodziacki, Madalena Wyrobek zajmująca się w Urzędzie Miasta współpracą z organizacjami pozarządowymi, Jolanta Góralska- Lato, Pełnomocnik Burmistrza d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Bożena Kulka, kierownik MOPS.

Kilka miesięcy temu widziałem te puste pomieszczenia. To, co dzisiaj widać przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że przy tym waszym wspólnym wysiłku udało się te pomieszczenia przygotować. Życzę, aby ta więź pomagała wam żyć i trwać w tych postanowieniach, które zakładacie – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

 

Data opublikowania: 12:43, 30 grudnia 2013

Kategorie: Aktualności