Nowe rondo oficjalnie otwarte

Dziś (12 listopada) miasto oficjalnie oddało do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich.

W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli udział przedstawiciele samorządu Miasta Lubartów, m.in. burmistrz Janusz Bodziacki, zastępca burmistrza Radosław Szumiec, sekretarz Anna Bielińska, przewodniczący Rady Miasta Antonii Czop, radni miejscy, naczelnicy wydziałów odpowiedzialnych za  rozwój gospodarczy miasta. Obecni byli też przedsiębiorcy, osoby duchowne.

Jak podkreślił podczas otwarcia burmistrz Janusz Bodziacki, budowa ronda to kolejny etap usprawnienia komunikacji w ciągu ulic Lubelska, Rynek I i Słowackiego w Lubartowie.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się w lipcu bieżącego roku.

Przebudowano sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną, gazową i teletechniczną oraz odwodnienie. Środek ronda został wyniesiony o ponad metr nad jezdnią, tak jak na skrzyżowaniu ulic Piaskowa, Lubelska, Kolejowa. W ocenie projektantów jest to rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Średnica zewnętrzna ronda wynosi 30 m z jezdnią szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m. Wloty na rondo oddzielone są od wylotów wysepkami z azylami dla pieszych.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Miasta i Gminy Lubartów, dla których dotychczasowe rozwiązanie komunikacyjne było uciążliwe.

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie zadania  z Wojewodą Lubelskim w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych, tj. do kwoty 1 427 000 złotych z Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy  Program Przebudowy Dróg  Lokalnych  – Etap II Bezpieczeństwo– dostępność – rozwój”.

   

Data opublikowania: 15:20, 12 listopada 2013

Kategorie: Aktualności