Rozpoczął się rok akademicki UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie zainaugurował rok akademicki 2013/2014. W sobotę 19 października legitymacje z rąk Burmistrza Miasta Lubartów JanuszA Bodziackiego i Przewodniczącego Rady Miasta Antoniego Czopa odebrało 107 słuchaczy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. 19 października w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odprawili ją ks. kanonik Józef Huzar i ks. Stanisław Rząsa. Następnie uroczystości immatrykulacyjne zorganizowano w sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Po hymnie państwowym i przywitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie Walentego Kułago, Chór Ziemi Lubartowskiej wykonał „Gaudeamus igitur” pod kierunkiem Alfreda Kędziory. Pierwszy historyczny wykład inauguracyjny pn. „Tradycje edukacyjne Lubartowa na przestrzeni stuleci”, wygłosiła dr Ewa Sędzimierz.
Zgodnie ze statutem, celem działalności uniwersytetu jest m.in.: prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauk, w szczególności z zakresu profilaktyki promocji zdrowia, kultury i sztuki, nauk humanistycznych, ekonomicznych, społecznych, a także technicznych, aktywizowanie osób starszych poprzez ich uczestnictwo w różnych formach życia społecznego oraz  tworzeniem i wzmacnianiem więzi osób starszych z młodym pokoleniem.
Przypomnijmy, że inicjatorem utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszym mieście byli: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM – Ewa Sędzimierz, Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Adam Banucha.
Pierwsze spotkania informacyjne dla słuchaczy UTW zorganizowane zostaną w Gimnazjum nr 1 w Lubartowie już wtorek 22 października.

Więcej zdjęć TUTAJ

   

 

Data opublikowania: 12:18, 21 października 2013

Kategorie: Aktualności