Koncert hospicyjny w bazylice

Miasto Lubartów, Parafia pw. św. Anny w Lubartowie oraz Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny zapraszają na koncert pt.„CZŁOWIECZY LOS – Anny German najpiękniejsze piosenki…” Odbędzie się on 27 października o godz. 16.00 w Bazylice św. Anny.

Wydarzenie organizowane jest z okazji X edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”, przeprowadzanej pod hasłem „Pomóż ukoić ból” . To też okazja do podziękowań dla wszystkich, którzy wspierają dzieło hospicyjne.

Z repertuarem Anny German wystąpią:

SOLIŚCI:
Vladyslava Vdovychenko (Владислава Вдовиченкo) – wszechstronna wokalistka, poetka, absolwentka Odesskiej Akademii Muzycznej w klasie wokalu (śpiew solowy), solistka Odesskiej Opery Narodowej i Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej i rosyjskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany cykl koncertów upamiętniających jej twórczość, który cieszy się ogromną popularnością za wschodnią granicą. Dzięki popularności Pani Vdovychenko producenci serialu pt. „Anna German” emitowanego w TVP 1 zdecydowali się na współpracę z ukraińską piosenkarką – prosząc aby użyczyła do filmu swojego głosu (aktorce Joannie Moro). W 2013 r. wystąpiła w Polsce z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz m.in. polskimi śpiewakami operowymi z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”.

Justyna Reczeniedi – sopranistka, skrzypaczka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i innych scen polskich, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy” i jej córki Jagny Sokorskiej – Kwika, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (śpiew solowy) i Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki. Laureatka wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów i teledysków, autorka książki m.in. „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie”. W 2013 r. wystąpiła w Polsce z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz m.in. polskimi śpiewakami operowymi i odesską wokalistką – Vladyslava Vdovychenko z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”.

ZESPÓŁ:
Artur Grudziński – instrumenty klawiszowe
Marcin Riege – instrumenty klawiszowe
Andrzej Stępień – gitara
Wojciech Ruciński – bas
Andrzej Kubacki – perkusja

Data opublikowania: 13:29, 16 października 2013

Kategorie: Aktualności