Miasto Lubartów wyróżnione jako Lider Eurofunduszy

Miasto Lubartów zostało wyróżnione jako Lider Eurofunduszy przez Magazyn Regionalny „Panorama Lubelska”. Kapituła doceniła samorządy za aktywność w pozyskiwaniu środków w inwestycje, które na trwale zmieniły okolice oraz warunki życia mieszkańców, sprawiły że miejscowości stały się atrakcyjne dla inwestorów.

W czwartek 26 września w Pałacu w Wierzchowiskach zorganizowano uroczystość wręczenia nagród dla samorządów, które najlepiej radziły sobie w pozyskiwaniu funduszy unijnych w ostatnich latach. Wyróżnienie odebrał Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Kapituła nagrody doceniła oryginalność projektów oraz umiejętność współpracy z innym podmiotami podczas ich realizacji. Jak podkreślali przedstawiciele kapituły, wybór nie był łatwy. Laureatem w kategorii powiat został Łuków, w kategorii gmina miejska – Rejowiec Fabryczny.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymała gmina miejska Lubartów, za szerokie spektrum pozyskanych środków, ze szczególnym uwzględnieniem dotacji na rozwój strefy ekonomicznej stwarzającej nadzieję na tworzenie nowych miejsc pracy.

W kategorii Gmina miejsko – wiejska zwyciężyło Opole Lubelskie; w kategorii Gmina wiejska Mełgiew, wyróżniono Gminę Puchaczów.

W skład kapituły weszli: rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie – dr Michał Gołoś; dyrektor regionalny Banku Pekao S.A. – Antoni Magdoń, którego w pracach Kapituły reprezentowała dyrektor Dorota Mazurkiewicz oraz Krzysztof Szydłowski – prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych.

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach środki uzyskane z Unii Europejskiej w znaczący sposób przyczyniły się do zmiany wizerunku Lubartowa i wpłynęły na poprawę lokalnej infrastruktury, dzięki realizacji projektów twardych i miękkich. Łączna kwota środków UE, pozyskana  w latach 2007 –2013, to ponad 23 miliony złotych.

 

 

 

Data opublikowania: 15:58, 4 października 2013

Kategorie: Aktualności