Festiwal sztuki L’art

Pierwszego dnia organizatorzy (Fundacja My Evergreen) zapowiadają od godz. 16.00 wieczór filmowy w Amfiteatrze. Będzie tam można też oglądać wystawę „Lublin w oczach kamienic”. Jak również „Poezję Śpiewaną Poetów Lubelskich” w Bazylice św. Anny.
W piątek 27 września będą warsztaty „Rytmix” w spółdzielni mieszkaniowej, wykłady i spotkania autorskie dotyczące fotografii w Lubelskiej Fundacji Rozwoju, warsztaty teatralne w ZS nr 2. A na Rynku pokazy capoeiry, Skate Park czy Teatr Hysperydy z Chełma – „Wyspa Żywiołów” oraz warsztaty plastyczne. Z kolei w Starej Łaźni zaplanowano spotkanie z podróżnikiem Karolem Zalewskim oraz Moniką Siniak i spektakl Xaoc – „Jak się kochają ludzie pierwotni”. Natomiast wieczór upłynie w klimacie rockowym. Od godz. 18.00 w spółdzielni mieszkaniowej będą koncerty. Wystąpią grupy: Peaches Has Fallen, Heruka, lePaw, Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych oraz Małgorzata Gałązka z zespołem.
W sobotę odbędą się warsztaty scenograficzne i ekologiczne w namiocie oraz bębniarskie ze Słomą na placu Piłsudskiego. W Amfiteatrze – pokazy flamenco, warsztaty scenariuszowe, Projekt film24 i wieczór filmowy. A na rynku będzie pokaz Zumby. W sobotni wieczór dla fanów rapu przygotowano koncerty w spółdzielni. Wystąpią m.in.: Chudy, 1 Liga, SkRyty, Podly/Bosio, Ozzy, Zali.
Niedziela będzie ostatnim dniem festiwalu – na Rynku przewidziano piknik NGO, spektakl taneczny Iloraz oraz warsztat modern jazz i klasyki w budynku przy ul. Cichej.
Imprezę finansowo wspiera Urząd Miasta Lubartów w ramach obchodów wpisujących się w 470 – lecie miasta.

Data opublikowania: 26 września 2013

Kategorie: Wydarzenia