Festiwal sztuki L’art

Festiwal to spotkania sztuki dla około 300 artystów, które mają się odbywać zarówno w dzień, jak i w nocy. Imprezę finansowo wspiera Urząd Miasta Lubartów w ramach obchodów wpisujących się w 470 – lecie istnienia miasta.

Organizatorem wydarzenia jest  Fundacja My Evergreen. Zadaniem zaproszonych gości jest przygotowanie prezentacji, warsztatu czy też innego działania, które będą współtworzyć z lokalnymi mieszkańcami.

Pierwszego dnia (26.09) organizatorzy zapowiadają od godz. 16.00 wieczór filmowy w Amfiteatrze. Będzie tam można też oglądać wystawę „Lublin w oczach kamienic”. Jak również „Poezję Śpiewaną Poetów Lubelskich” w Bazylice św. Anny.

W piątek 27 września będą warsztaty „Rytmix” w spółdzielni mieszkaniowej, wykłady i spotkania autorskie dotyczące fotografii w Lubelskiej Fundacji Rozwoju, warsztaty teatralne w ZS nr 2. A na Rynku pokazy capoeiry, Skate Park czy Teatr Hysperydy z Chełma  – „Wyspa Żywiołów” oraz warsztaty plastyczne. 

Z kolei w Starej Łaźni zaplanowano spotkanie z podróżnikiem Karolem Zalewskim oraz  Moniką Siniak i spektakl Xaoc – „Jak się kochają ludzie pierwotni”. Natomiast wieczór upłynie w klimacie rockowym. Od godz. 18.00 w spółdzielni mieszkaniowej będą koncerty. Wystąpią grupy: Peaches Has Fallen, Heruka, lePaw,  Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych oraz Małgorzata Gałązka z  zespołem. 

W sobotę odbędą się warsztaty scenograficzne i ekologiczne w namiocie oraz bębniarskie ze Słomą na placu Piłsudskiego. W Amfiteatrze – pokazy flamenco, warsztaty scenariuszowe, Projekt film24 i wieczór filmowy. A na rynku będzie pokaz Zumby. W sobotni wieczór dla fanów rapu przygotowano koncerty w spółdzielni. Wystąpią m.in.: Chudy, 1 Liga, SkRyty, Podly/Bosio, Ozzy, Zali. Niedziela będzie ostatnim dniem festiwalu – na Rynku przewidziano piknik NGO, spektakl taneczny Iloraz oraz warsztat modern jazz i klasyki w budynku przy ul. Cichej.

Data opublikowania: 13:45, 24 września 2013

Kategorie: Aktualności