10 lat Szkoły Umiejętności

Jubileusz 10-lecia istnienia obchodziła Szkoła Umiejętności w Lubartowie. Uroczystości miały miejsce w piątek 13 września. Zebrali się przedstawiciele samorządu powiatu, miasta Lubartów, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele straży pożarnej, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy.

Sztandar szkoły poświęcił ksiądz Stanisław Rząsa, były wspomnienia o początkach placówki, wydarzeniach i wyjazdach uczniów oraz okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości.

Samorząd miasta Lubartów reprezentował zastępca burmistrza Radosław Szumiec, który w imieniu burmistrza Janusza Bodziackiego wręczył kwiaty i upominek oraz odczytał list z życzeniami i gratulacjami: –  10 – letnia praca z młodzieżą sprawia, że Szkoła Umiejętności w Lubartowie stała się placówką, w której młodemu pokoleniu oprócz wiedzy, umiejętności zawodowych i praktycznych, przekazywane są także wartości wychowawcze.  Podkreślił, że święto szkoły świetnie wpisuje się w jubileusz 470-lecia miasta, które obchodzimy w tym roku.

Szkoła Umiejętności  powstała 19 września 2003 roku. Jej założycielem jest Krzysztof Woźniak. Przez 10 lat dyrektorem był Tadeusz Mróz,  a obecnie została nim Eliza Gajownik. Jest to szkoła zawodowa, w której kształcenie odbywa się w kierunkach: mechanik, stolarz, piekarz, cukiernik, fryzjer oraz technikum: informatyczne; obsługi turystycznej, organizacji usług gastronomicznych i mechaniczne.

Data opublikowania: 10:39, 17 września 2013

Kategorie: Aktualności