Ruszył program Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej

1 września ruszył program „Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej”. Po karty upoważniające do zniżek można zgłaszać się do Urzędu Miasta.

Uchwała w sprawie programu  „Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej” została przyjęta przez Radę Miasta 23 kwietnia z  inicjatywy burmistrza.

 Mogą z niego korzystać rodziny wielodzietne oraz zastępcze zamieszkujące w Lubartowie i wychowujące co najmniej 3 dzieci  w wieku do18 lat. A także do 25 roku życia, gdy dziecko uczy się lub studiuje oraz w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Program gwarantuje dla nich 50 procentową zniżkę na korzystanie z obiektów  pod zarządem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, lubartowskiego kina oraz obniżenie o połowę opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola miejskie.

Jak informuje burmistrz Janusz Bodziacki, celem programu jest promocja modelu rodziny wielodzietnej i wspieranie rodzin zastępczych. Inicjatywa wpisuje się w działania ogólnopolskie. Około 50 samorządów już w tym programie uczestniczy.

Miasto Lubartów chce nawiązać również współpracę z lubartowskimi firmami oraz organizacjami pozarządowymi. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zaoferowanie zniżek na swoje usługi i towary dla rodzin wielodzietnych będzie  mógł posługiwać się specjalnym logo programu.

Po kartę upoważniającą do ulg można zgłaszać się do Urzędu Miasta do Wydziału Spraw Społecznych.

 

 

Data opublikowania: 10:59, 5 września 2013

Kategorie: Aktualności