Centrum Jeronimo Martins oficjalnie otwarte

Nowe Centrum Dystrybucyjne właściciela sieci „Biedronka” oficjalnie otwarto 4 września. Obiekt powstał na terenach inwestycyjnych Miasta Lubartów przy ul. Gazowej. Bezpośrednie zatrudnienie znalazło tam 320 osób.

Za początek inwestycji można uznać fakt podpisania umowy partnerskiej między Miastem a firmą Jeronimo Martins. Burmistrz Janusz Bodziacki podczas oficjalnego otwarcia obiektu wspomniał pierwsze rozmowy z Jeronimo Martins w sprawie uruchomienia centrum na terenie naszego regionu. Zwrócił też uwagę na wzmocnienie lokalnego rynku pracy poprzez zatrudnienie w nowo powstałym obiekcie ponad 300 osób.

Duży obiekt zaopatrzy 150 sklepów w regionie. Powierzchnia magazynowa to 28 tys. metrów kwadratowych. Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Lubartowie jest elementem realizacji strategii sieci Biedronka, która zakłada posiadanie do 2015 roku 3000 sklepów w całej Polsce. Centrum pozwoli na maksymalne skrócenie drogi, jaką muszą pokonać produkty, zanim od dostawców dotrą na sklepowe półki. Sprawne zaopatrzenie sklepów sieci Biedronka ma zapewnić nowoczesna flota składająca się z 66 naczep i 47 samochodów dostawczych. Każdego dnia centrum opuszczać będzie ponad 140 pojazdów. Dyrektor Tomasz Suchański zapewniał, że nowe Centrum spełnia najwyższe standardy przechowywania i transportu towarów. Podkreślił też, że spółka czuje się firmą polską:

– Łącznie zainwestowaliśmy w Polsce ponad 8 miliardów złotych – mówił Tomasz Suchański. – Mamy 45 tys. pracowników. Jesteśmy wśród firm handlowych największym płatnikiem podatku dochodowego. Odprowadziliśmy do skarbu państwa ponad 1,7 miliarda złotych w ciągu ostatnich dwóch lat. Czujemy się firmą polską.

Dodał także, że centrum jest przykładem na to jak firma prywatna może współpracować z lokalną władzą. – Szybko, bo w ciągu 8 miesięcy wybudowaliśmy miejsca pracy dla 320 pracowników. Za tą pomoc chciałbym władzom podziękować – powiedział dyrektor Suchański.

 

Nie zabrakło podziękowań ze strony Burmistrza Miasta Lubartów, który został poproszony o zabranie głosu:

– Pragnę bardzo serdecznie, w imieniu Miasta Lubartów powitać dzisiaj obecnych państwa w naszej małej ojczyźnie – zwrócił się do zebranych Janusz Bodziacki. – Chcę także wyrazić radość i powitać państwa, jako firmę w Lubartowie. Bardzo się cieszymy, że decyzją władz wybraliście Państwo Lubartów na rozwój swojej firmy. Jak sobie przypominam, 19 lipca przed dwoma laty była nasza pierwsza rozmowa. Nawet się nie spodziewałem, że w tak krótkim czasie uda się Państwu zbudować część waszego przedsiębiorstwa. Nie liczyłem, że nam uda się tak szybko sfinalizować naszą umowę partnerską. Stanęliśmy naprzeciwko państwa poprzez nasze urzędy. Lubartów ma swoje centrum obsługi inwestora. Mam nadzieję, że tym przynajmniej w jakiejś części przyczyniliśmy się do tego, że część waszej firmy powstała tak szybko.

Data opublikowania: 12:51, 5 września 2013

Kategorie: Aktualności